Viņas ir divas mīlošas mammas divām meitām

Mēs tiekamies Beātes un Ievas mājās klusā nomales ieliņā. Ieva pabaro un rokās auklē nesen dzimušo jaunāko meitiņu, bet Beāte ar lielāko meitu tikko pārnākusi no pastaigas. Viņas ir divas mīlošas mammas divām meitām, un, lai gan likumiski viņu attiecības Latvijā nav iespējams sakārtot, viņas ir viena ģimene.
Ērika Bērziņa
Ērika Bērziņa
Foto: Shutterstock

*Vārdi mainīti

Viena otru iepazina internetā

Beāte un Ieva iepazinās pirms vairāk nekā sešiem gadiem iepazīšanās vietnē Tinder. Ievai šīs ir pirmās nopietnās attiecības ar sievieti, un, tikai uzsākot attiecības ar Beāti, viņa saviem vecākiem un radiniekiem atklāja, ka ir homoseksuāla. Stāsta Ieva: «Jau vidusskolas laikā sapratu, ka man patīk arī meitenes. Sākumā tomēr mēģināju veidot attiecības ar puišiem, bet bija salauztas sirdis, es jutos vainīga, jutos nepareiza… Atceros, skatījos kādu filmu un aizdomājos, ka varbūt man būtu jāskatās tikai meiteņu virzienā…

Jau no attāluma ieraugot Beāti, mani pārņēma sajūta, ka šis cilvēks manā dzīvē būs ļoti nozīmīgs…

Nezinu, kādēļ šī apzināšanās man prasīja tik ilgu laiku, bet, ja tā padomā, jau sen pirms tam bija tā, ja, piemēram, uz ielas redzēju kādu reklāmu ar vīriešu apakšveļu, tas manī neizraisīja nekādas emocijas, nekādu iekāri. Jā, es varēju apbrīnot vīriešu atlētiskumu vai muskuļus, bet ar sievietēm bija citādi. Tikai 27 gadu vecumā sapratu, ka esmu homoseksuāla. Es to pieņēmu un vēlējos atrast sev partneri. Te palīdzēja internets.

Kad sapratu, ka vēlos būt kopā ar Beāti, paziņoju to arī saviem vecākiem. Visvairāk man bija bail to atklāt savam tētim, jo viņš bija ļoti konservatīvs. Bet, kad tētim visu racionāli izskaidroju, viņš šo faktu pieņēma bez liekām emocijām. Mana mamma savos uzskatos ir liberāla un priecājās, ka man beidzot ir izveidojušās nopietnas attiecības.»

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
-50% visiem skolotājiem
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ
Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē