Vai precēties bērnu dēļ?

Jūs jau vairākus gadus esat kopā, ģimenē aug viens vai vairāki bērni, bet baltā līgavas kleita tā arī nav uzvilkta un pie altāra abi gājuši neesat. Vai kopīga mājsaimniecība un kopīgi bērni ir iemesls laulībai?
Dace Rudzīte
Dace Rudzīte
Foto: Shutterstock

Konsultē KASPARS BĒRZIŅŠ, psihoterapeits, geštaltterapeits, smilšu spēles terapeits

Atbilde būs diezgan skarba, bet teikšu, ka liela daļa vecāku savus bērnus nemīl. Jo nav emocionālās tuvības, ir tikai aprūpe, ko vecāki uzskata par mīlestību.

Kādreiz valdīja pārliecība, ka ģimene ir jāsaglabā par katru cenu, un doma par šķiršanos pat netika pieļauta; mūsdienās uzskata, ka būt kopā tikai bērna vai bērnu dēļ ir nevēlami un nav atbalstāmi. Tam piekrīt arī Integrālās psiholoģijas un psihoterapijas institūta vadītājs psihoterapeits Kaspars Bērziņš, skaidrojot: «Arī tad, ja divi cilvēki dzīvo kopā, tikai neslēdz laulību, rodas jautājums – ar kādu domu viņi dzīvo kopā? Kādēļ nešķiras un paliek kopā? Vai tiešām viņi domā par bērniem vai tomēr vairāk par sevi – savu labklājību, savu drošības izjūtu, savām bailēm. Laulība nozīmē uzņemties atbildību. Kad vīrietis bildina sievieti un piedāvā būt kopā, tā ir atbildības uzņemšanās par savām saistībām, vēlmēm, arī savas ģimenes nākotni. Diemžēl daudzi vīrieši nespēj, nemāk un negrib uzņemties šo atbildību. Tad to ietērpj vārdos, ka es tevi tāpat mīlu, kāda nozīme papīriem, taču šiem vārdiem diemžēl nav seguma. Sievietēm laulība dod drošības izjūtu, turpretī vīriešiem laulība tam nav nepieciešama. Neprecoties viņi dažkārt vēlas saglabāt ilūziju par savu brīvību, jo tad nav nekādu saistību un ir daudz vieglāk izšķirties. Šodien esmu šeit, rītdien – jau citur. Bet sieviete ar bērniem, atbildību, varbūt kredītiem paliek un risina visus šos jautājumus.» 

Man to nemaz nevajag

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

1 €/raksts

Abonēt
santa-mock
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+