Piena donore Zane: Iespējams, tieši šobrīd kāds jaundzimušais saņem manu pieniņu

Šopavasar atklāja Latvijā pirmo Mātes piena banku, un divu meitu māmiņa Zane Freimane ir viena no pirmajām sievietēm, kas brīvprātīgi apņēmusies savu ikdienas pienākumu sarakstu papildināt ar vēl vienu darbiņu, ik dienu sarūpējot piena devu, ko ziedot priekšlaikus dzimušiem mazuļiem. Viņa ir piena donore.
Laura Ikauniece
Foto: Māris Kreicbergs

Šaubījos, vai es vispār derēšu kā piena donore, vai spēšu pieniņu regulāri atslaukt un ziedot, jo, lai to darītu, kaut nelielai piena rezervītei tomēr jābūt.

Palīdzēt vistrauslākajiem

«Patiesībā neviena grūtniece nav pasargāta no pirmslaika dzemdībām,» saka Zane Freimane, uzsverot, ka piena banka šādos gadījumos ir kā drošības spilvens. Pat ja sievietei nāktos pieredzēt pāragras dzemdības un ar savu jaundzimušo ilgāku laiku uzturēties slimnīcā, viņa tagad var justies droša, ka bērniņš nepaliks bez mātes piena – katra lāse dzīves pirmajos brīžos ir zelta vērtē, palīdz augt, pieņemties spēkā un attīstīties. 

Topošā bērnu ārste Zane šobrīd ir mamma uz pilnu slodzi, audzina divas meitiņas – trīsgadnieci Paulu un Loretu, kurai ir 7 mēneši. Zane pati ir vecākais bērns saviem vecākiem, viņai ir trīs jaunākas māsas, tāpēc jau no bērnības zemapziņā dziļi iesakņojusies atbildības sajūta, ka vienmēr jāuzņemas rūpes par mazāko, trauslāko, neaizsargātāko. 

Zanei atlicis vien pusotra gada rezidentūrā, lai kļūtu par sertificētu pediatri. «Bet pagaidām man rezidentūra pediatrijā turpinās tepat mājās – audzinot meitas,» viņa smejas. Vēl pirms bērna kopšanas atvaļinājuma, mācoties rezidentūrā, Zanei bija iespēja gūt pieredzi slimnīcā, strādājot nodaļā, kur ārstē priekšlaikus dzimušos. «Darbs intensīvajā terapijā un reanimācijā ir trausls kā porcelāns, bet vienlaikus – augstākā pilotāža medicīnā. Nekad nav iespējams precīzi zināt, kādas ir šo mazulīšu izredzes izdzīvot.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

1 €/raksts

Abonēt
santa-mock
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+