Kāpēc viņa no šīm attiecībām vienkārši neaizgāja?

Latvijā katra trešā sieviete attiecībās ar intīmo partneri ir piedzīvojusi emocionālu, fizisku vai seksuālu vardarbību. Kā rīkoties, ja esi nokļuvusi šādu vardarbīgu attiecību žņaugos? Kādu palīdzību sievietēm iespējams saņemt un kā veidot rīcības plānu, lai pamestu vardarbīgas attiecības, skaidro centra Marta Liepājas filiāles valdes priekšsēdētāja Madara Lapsa.
Agra Lieģe-Doležko
Agra Lieģe-Doležko
Foto: Shutterstock

Eksperte
Madara Lapsa, 
centra Marta Liepājas filiāles valdes priekšsēdētāja

 

Vakar rakstīju iesniegumu policijā kopā ar sievieti, kuras ģimene ārēji ir ļoti labi situēta.

Dzirdot par kādas sievietes pieredzi vardarbīgās attiecībās, atkal un atkal rodas jautājums: «Kāpēc viņa no šīm attiecībām vienkārši neaizgāja?» Atbilde – pilnīgi pamatotas bailes –, jo 75% sieviešu, kuras mirst no vardarbīgā partnera rokas, tiek nogalinātas pēc tam, kad uzdrīkstējušās no šīm attiecībām aiziet. Par spīti intīmā partnera vardarbības izplatībai Latvijā, nereti joprojām dzirdam tādus komentārus kā pagale nedeg viena vai līdzīgus aicinājumus meklēt vardarbības upura vainu. «Uzlabojumi nepieciešami arī tiesībsargājošo iestāžu rīcībā attiecībā pret sieviešu piedzīvoto vardarbību attiecībās,» stāsta centra Marta Liepājas filiāles valdes priekšsēdētāja Madara Lapsa, uzsverot, ka no vardarbīgām attiecībām ir iespējama izeja un palīdzības un atbalsta centrā vardarbībā cietušajiem Marta sievietei šādā situācijā var palīdzēt. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
-50% visiem skolotājiem
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ
Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē