
Viņa bumbieres pazīst kā savus bērnus – selekcionāres Baibas Lāces jaunais sākums Dobeles pusē
Baibai Lācei patīk izaicinājumi, tāpēc viņa pēc daudziem dārzkopības zinātnē nostrādātiem gadiem uzdrošinājās mainīt dzīvi, lai ķertos pie savu sapņu piepildīšanas, izveidojot kolekcijas dārzu un stādaudzētavu.
Foto: Gvido Kajons
Baiba Lāce
- Lauksaimniecības zinātņu doktore, bumbieru selekcionāre.
- Strādājusi Dārzkopības institūtā 17 gadus.
- Kopš 2024. gada saimnieko savā apskates dārzā un stādaudzētavā Lāču Līči Krimūnu pagastā, sociālajos tīklos startē ar profilu Likt elpai aizrauties.
- Baibas dzīvesbiedrs Gunārs Lācis ir Dārzkopības institūta Selekcijas un ģenētikas nodaļas vadītājs un atbalsta sievu, cik vien iespējams.
- Ja nepieciešams, mammai talkā nāk arī bērni Elvijs (33), Laura (28) un Rūta (16), kā arī vedekla Līva un znots Edgars.
- Baibas vājības ir muižu dārzu apmeklēšana un greznas porcelāna krūzītes ar puķītēm.
– Reiz, kad zvanīju, lai konsultētos par bumbierēm, pārsteigta uzzināju, ka vairs nestrādājat Dārzkopības institūtā.
– Lai gan darbs institūtā man ļoti patika un uz to gāju ar prieku, man vienmēr ir gribējies darīt kaut ko sev. Esmu institūtam ļoti pateicīga par iespēju iegūt izglītību strādājot, izpausties un realizēt savas idejas, bet sasniedzu maksimumu, un radošiem cilvēkiem tad kļūst grūti. Biju ieguvusi doktora grādu un vadošā pētnieka amatu.
Piedalījos divu bumbieru šķirņu izveidē, kuras nosaucu savu meitu vārdos – ‘Lauriņa’ un ‘Rūta’.
Likās, ka viss izdarīts, bet punktu pielika stažēšanās Šveicē. Divus mēnešus nebiju mājās, bet prombūtni grūti panesu. Citādi viss bija labi – stažējos starptautiskā augļkopības institūtā, kur apguvu dažādas prasmes augu patoloģijā, strādāju ar ervīniju jeb bakteriālo iedegu, pētīju bumbieru-kadiķu rūsas izplatību.
Monitorējām šveiciešu bumbieru šķirnes un salīdzinājām ar mūsējām. Tas bija kovida laiks, kad lielākoties strādājām attālināti, un jau biju pieradinājusi sevi pie domas, ka vairs neesmu Dārzkopības institūtā.
– Vai tuvinieki necentās jūs atrunāt?
ATĻAUJIES LAIKU SEV
Lasi
−58%
→
Aplūkot visus abonēšanas plānus →
Lasi
trīs mēnešus
2.49 €
/ mēnesī
5.95 €
pirmie 3 mēneši · nākamie 3 maksājumi 3.99€ /mēn · pēc tam 5.95 €/ mēn. · izvēlies brīvi - pārtrauc jebkurā laikā
Abonēt
→
Droša apmaksa · jau 7000+ abonentu SANTA+ lasītāju klubā
LASI VĒL NO 

«Esmu plānojis līdz tiem simtu desmit izvilkt.» Ar mikroķirurga precizitāti un lauku rūdījumu – acu ārsts Juris Vanags
«Lasīju internetā ierakstus par šo ekspedīciju, un jau pirms nelaimes man bija jautājumi,» saka alpīnists Plakans
Mistika un atrastie radi. Kā «Likteņa līdumnieki» mainīja pašu aktieru dzīves
Jau esi
abonents?
Ienākt portālā
abonents?
Ienākt portālā
Svinam kopā! Lasi SANTA+ 7 mēn. par 7 €





































































































