Vai lamināta mēbeles var un drīkst krāsot?

Jautā Linda: «Labdien, man virtuvē ir skapīši no lamināta. Pagaidām nevaram atļauties nopirkt jaunu virtuves iekārtu. Domājam, varbūt varam pārkrāsot. Vai lamināta mēbeles var un drīkst krāsot?»
Liene Millere
Foto: Shutterstock

Konsultē ARNIS PASTARS, Tikkurila Academy vadītājs 

Lai virsmas sanāktu ideālas, galvenā procesa daļa ir gruntēšana. Būtībā tas arī ir lielākais perfekta rezultāta noslēpums.

Virtuves skapīšu fasādi var pārkrāsot! Darbs būs visnotaļ laikietilpīgs, un tas nenotiks tik ātri un vienkārši, cik būtu uzlikt jaunas durtiņas, bet nekas nav neiespējams, ja vien ir apņēmība. Krāsošana patiesībā ir pēdējais posms visā darba procesā. Lūk, process soli pa solim. 

1. Jāsāk ar to, ka durtiņas ir jānoņem, lai ar tām ir ērti strādāt. Tas nozīmē, ka jānoskrūvē arī eņģes un rokturi. Jārēķinās, ka darbs ir diezgan apjomīgs un būs nepieciešama vieta, kur darboties. Vispirms jāsaprot, vai tiks krāsota tikai durvju priekšpuse un malas vai arī durvju aizmugure. Ja plānotās krāsas tonis būtiski neatšķiras no jau esošās un durvju aizmugure ir labi saglabājusies, to var nepārkrāsot.

2. Kad visas liekās detaļas noņemtas, jāsāk ar virsmu mazgāšanu. Virtuvē jebkura virsma vienmēr būs netīrāka nekā, piemēram, dzīvojamajā istabā, tāpēc vislabāk ierasto mazgāšanas līdzekļu vietā ir izmantot speciālu līdzekli, kas ne tikai noņem no virsmas taukus, netīrumus un vasku, bet to nedaudz arī matē. 

3. Kad virsmas ir tīras un sausas, tās jānoslīpē. Te katrs var rīkoties pēc savām iespējām. Var izmantot mehanizētus instrumentus, bet var iztikt arī ar smilšpapīra klucīti. Tas jāizvēlas indikatorā no 100 līdz 180 – tātad vidēji līdz maigi graudains. Cik daudz vajadzēs slīpēt, pilnībā atkarīgs no apstrādājamās virsmas. Ja tā ir ar faktūru vai matēta, tad jāslīpē mazāk. Ja virsma ir glancēta, tad gan priekšā apjomīga slīpēšana. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
3,49 €/4 nedēļas

Pirmās 4 nedēļas BEZ MAKSAS

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+