«Liepkalns» saimieks Aleksejs Danilins: Darbs, zeme un ģimene palīdz sasniegt visu

«Griķi ir kultūra, kura bioloģiskajam zemniekam dod iespēju pagarināt sējas periodu,» saka Aleksejs Danilins, kurš pirms pieciem gadiem nolēma aiziet no stabila ierēdņa darba, lai uzsāktu savas zemnieku saimniecības Liepkalns attīstību. Drīz vien algotu darbu pameta arī sieva Jūlija, un tagad abi darbojas saskanīgā komandā.
Ilze Klapere
Foto: Ieva Andersone

Bioloģiskās saimniecības Liepkalns dosjē

  • Atrodas Rēzeknes novada Ilzeskalna pagastā.
  • 220 hektāru platībā audzē dažādas graudaugu kultūras – griķus, kviešus, rudzus, zirņus, ripsi, auzas, āboliņu un vēl pāris starpkultūru. Bioloģiskajā saimniecībā top arī dažādi milti un citi produkti, visvairāk no zaļajiem griķiem.
  • Saimnieki – Aleksejs un Jūlija Danilini. Ģimenē aug divi dēli, 16 un 3 gadus veci. 
  • 2020. gadā Aleksejs saņēma Sējēja balvu kā jaunais veiksmīgais zemnieks, tādējādi beidzot pārliecinot savu vecmāmiņu, ka zemniekam būt ir gods un saimniecībai ir nākotne.
  • Pavasarī durvis apmeklētājiem vērs Griķu Rezidence – saimnieces vārdiem runājot, griķu māja, kur notiks ekskursijas, degustācijas un meistarklases.

Nolēmu aiziet no darba un pieteikties visiem iespējamiem atbalstiem, kas domāti jaunajiem zemniekiem.

«Es šeit uzaugu – te bija vectēva mājas un saimniecība, vasarās te dzīvoju, iepazinu gan darbu ar lopiem, gan siena vākšanu un dažādu tehniku. Mana dzimta šeit dzīvo jau sešās paaudzēs – 1860. gadā tika pārpirkta pusmuiža no Borgu dzimtas, te turēja zirgus, bija lieli augļu dārzi. Pašas pusmuižas vairs sen nav, savulaik mani vecvectēvi nopirka šo vietu kopā ar tūkstoš hektāriem zemes, bet pa šiem gadiem daudz kas mainījās – visiem dzima daudz bērnu, katram pa druskai tika no mantojuma, kā nu kurš ar savu daļu izrīkojās, un pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados, kad notika privatizācija, vectēvs atstāja sev trīsdesmit hektārus, pārējo zemi izpārdeva. Bet es pa šiem gadiem, kopš mantoju no mammas desmit hektārus, gandrīz visu esmu atpircis.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+