Kombuča, maize un mīlestība. Viesojamies Daugavlejās

Eksperimentējot ar garšām un dzīvi, Miglinieki nonākuši laukos Jēkabpils pusē, kur ielikti stingri pamati pašu izlolotajam kombučas zīmolam. Tur viņi aizvien mācās dzīvi – lēnāk un izjustāk.
Egita Galiņa
Foto: Ieva Andersone

Miglinieku dosjē

  • Pēdējos divus gadus Jānis un Zane Miglinieki par savām mājām sauc Daugavlejas, kas atrodas Jēkabpils novada Krustpils pagastā.
  • Jānis ir izstāžu un ekspozīciju kurators Krustpils pilī. Savukārt Zane ieguvusi izglītību audiovizuālajā mediju mākslā un iepriekš strādājusi ar dažādiem projektiem pasākumu aģentūrā Eži. Šobrīd dzīvē pāršķirta jauna lapa, vairāk laika veltot kombučas biznesam un pirmdzimtā ienākšanai ģimenē.
  • Abi kopā izlolojuši kombučas zīmolu Botanical shaman, botanicalshaman.lv. Pēc šī paša nosaukuma var atrast arī Facebook un Instagram.

 

Sekojot Zanes atsūtītajām norādēm, no Rīgas–Daugavpils šosejas nogriežamies vietā, kur ceļmalu rotā iespaidīga izmēra laukakmens ar visnotaļ intriģējošu nosaukumu – Prižu Avēnija. To caurbraucot, nonākam arī Daugavlejās, kaut par lejām tās īsti nenosauksi! Vairāk nekā simt gadu vecā māja, kurā Miglinieki saimnieko roku rokā ar Zanes ģimeni, atrodas pašā Daugavas krastā, krietnu pārdesmit metru augstumā virs upes ierastā tecējuma. «Plūdu laikā šeit, kraujas augšā, esam drošībā, taču vižņu iešana gan veicina krasta eroziju. Senākos laikos tas esot bijis diezgan laidens, līdz Daugavai pat govis varēja ganīties!

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+