Koka kubls – pirkt vai uztaisīt?

Viena no ziemas labākajām izklaidēm noteikti ir kubls, kurā izbaudīt temperatūras kontrastu un relaksēties. Šobrīd kublus par demokrātisku cenu ir iespējams iznomāt, tomēr daudzi tos vēlas iegādāties savam lauku īpašumam. Kā izvēlēties īsto? Cik tas izmaksā? Un varbūt to var uztaisīt pats?
Liene Millere
Zane Blanka
Foto: no Gata Kronīša personiskā arhīva

Konsultē ARTŪRS BADŪNS,
SIA Fiberglass Solutions īpašnieks

Būtībā ir iespējams uztaisīt jebkādu kublu – apaļu, kantainu, augstāku vai zemāku. Kubla lielums atkarīgs ne tikai no vēlmēm, bet arī iespējām.

Kubla materiāls

Kublu klasifikācija un variācijas ir dažādas – sākot ar izmantotajiem materiāliem un beidzot ar formu. Runājot par materiāliem, var izdalīt klasiskus koka kublus un kublus, kuriem ir tā sauktais oderējums – iekšējais baseins no stiklšķiedras, plastmasas vai polipropilēna – un koka apdare ir tikai ārējs elements. 

Šobrīd populārākie ir stiklšķiedras kubli. Kāpēc? Jo tiem ir visvairāk lietošanas priekšrocību. Tie ir viegli lietojami un kopjami, bez plaisām un atšķirībā no koka kubliem tajos vasaras sezonā nav jāuzglabā ūdens. Salīdzinot ar koka un poli­propilēna kubliem, stiklšķiedras kubli ir arī higiēniskāki, jo tajos nav šķirbu, kurās uzkrāties baktērijām un netīrumiem. Arī aprīkojuma ziņā šiem kubliem ir priekšrocības – tajos var iebūvēt ne tikai apgaismojumu, bet arī aeromasāžu.

Tas, kādu kublu izvēlēties, protams, ir atkarīgs no katra gaumes un vēlmēm. Būtībā ir iespējams uztaisīt jebkādu kublu – apaļu, kantainu, augstāku vai zemāku. Kubla lielums atkarīgs ne tikai no vēlmēm, bet arī iespējām. Optimālais izmērs ir 1,8 m diametrā. Lielākam kublam vajadzēs vairāk vietas, arī ūdens patēriņš attiecīgi būs lielāks, kas nozīmē, ka ūdens uzsilšana aizņems vairāk laika.

Kubla ietilpība atkarīga no tā, vai tam ir ārējā vai iekšējā krāsns. Ja iekšējā, tad 1,8 m diametra kublā būs ērti četriem cilvēkiem, ja ārējā – tad sešiem. 

Apaļš kubls ar iekšējo krāsni, kurināms no sāna. 200 cm diametrā. Nerūsējošā tērauda stīpas gaumīgākam izskatam. Kokakublins.lv. Foto: no publicitātes materiāliem
 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Vienreizējs maksājums

Abonēt
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Automātiskais maksājums ik pēc 28 dienām

Abonēt
2 orģinālraksti dienā 365 dienas gadā

34,99 €/1 gads

Automātiskais maksājums ik pēc 365 dienām

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+