Kāpēc zviedri ir prasmīgāki nekustamā īpašuma tirgoņi?

Pirms zviedri uzsāk nekustamā īpašuma tirgošanu, tiek veikts solis, kas latvietim diez vai šķistu pašsaprotams, – mājokļa pārdevējs noalgo stilistu, lai fotografēšanas brīdī tas uzfrišina mājokli, ievērojot jaunākos pašmāju interjera dizaina principus. Stāsta OSKARS KALNIŅŠ, fotogrāfs, sešus gadus dzīvojis Stokholmā.
Foto: Shutterstock un no personiskā arhīva

Kad zviedri pārdod māju vai dzīvokli, viņi neaprobežojas ar netīro trauku noslēpšanu IKEA virtuves kaktos.

Jau gadu desmitiem zviedri savā karaļvalstī cenšas uzbūvēt sociāldemokrātisku utopiju. Kā jau visās uz sociālo vienlīdzību tendētās sabiedrībās, postulēta tiek standartizācija. Arī zviedru mājokļu dekorēšanas kultūra un interjera dizains vairs nav tikai radošās gribas ekspozīcija, bet gan sistemātiska estētikas standartu lietošana dzīvē. To vislabāk var novērot nekustamo īpašumu tirgū. Kad zviedri pārdod māju vai dzīvokli, viņi neaprobežojas ar netīro trauku noslēpšanu IKEA virtuves kaktos.

Pirms uzsāk tirgošanu, tiek veikts solis, kas latvietim diez vai šķistu pašsaprotams, – mājokļa pārdevējs (vai pārdevēja – skandināvu vienlīdzība kā nekā) noalgo stilistu, lai fotografēšanas brīdī tas uzfrišina mājokli, ievērojot jaunākos pašmāju interjera dizaina principus. Ironiski, ka šī dekorēšanas industrija, kura barojas no aktīva nekustamo īpašumu tirgus, mēģina imitēt individualitāti.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+