Kā izvēlēties Ziemassvētku eglīti savam dārzam

Lai gan ierasts, ka svētku eglīti rotājam istabā, ir vērts apdomāt, varbūt to var ieviest arī savā dārzā. Šāda ideja ir draudzīga gan pašam kokam, gan saimnieku naudas makam, ja līdz šim ierasts eglīti pirkt. Iestādīta dārzā, tā zaļos gadiem ilgi un kļūs par daļu no ģimenes svētku tradīcijas.
Katrīna Jaunslaviete-Ķipure
Foto: Shutterstock

Konsultē

BAIBA MIĶE, AS Latvijas valsts meži Smiltenes kokaudzētavas vadītāja,
SINTIJA NAGLE, ainavu arhitekte uzņēmumā Galantus.

Ja dārza platība atļauj tajā augt tik garai eglei kā mežā un saimnieki ir gatavi pēc gadiem egli rotāt ar garo kāpņu palīdzību, pieejamo egļu klāsts palielinās.

Svētku rītā brienot pa piesnigušo mežu eglītes meklējumos, izvēle ir vienkārša – mežs mums dāvina pašu parastāko egli Picea abies. Taču atliek aizbraukt uz kokaudzētavu, kur krāsu, formu un izmēru daudzveidība ir tik liela, ka iestājas saprotams apjukums. Skaistas ir daudzas. Bet kura no visām iederēsies tieši tavā dārzā? Par galvenajiem principiem, kā izvēlēties piemērotāko eglīti noteiktiem dārza apstākļiem, stāsta AS Latvijas valsts meži Smiltenes kokaudzētavas vadītāja Baiba Miķe. Izrādās, šķirņu, kas būtu gatavas godam nest Ziemassvētku eglītes vārdu, nav nemaz tik daudz, jo lielais vairums cilvēku parasti izvēlas eglīti, kuras augstums nepārsniedz 3 metrus. Ja dārza platība atļauj tajā augt tik garai eglei kā mežā un saimnieki ir gatavi pēc gadiem egli rotāt ar garo kāpņu palīdzību, pieejamo egļu klāsts palielinās.

Piemērotākās sugas pagalma eglītei

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+