Humors, krietnums un rotaļīga palaidnība. Kas interjerā ir latviešu stils?

Līdzīgi kā aplūkojam un analizējam skandināvu stilu un tā izpausmes interjerā, šoreiz par mums – latviešiem – un mūsu vidi. Kas tad ir latviešu stils dizainā?
Foto: Shutterstock

VILNIS ŠTRAMS, 
arhitekts (u-e-studio.com),
VVFoundation līdzdibinātājs (vvfoundation.org)

 

Panki rada panciski personificētu un privātu dzīves telpu sev, mākslinieki – māksliniecisku, biznesmeņi – bizne­sī­gu, un tāpat arī pārējie – katrs savu, citādāku, lai varētu iekļauties un rast saikni ar to sabiedrību, kura katram ir nozīmīga. Jo cilvēka dvēselei ir svarīga māju sajūta. 

Šis tēls gan dzied un dejo, gan klusībā vēro dabu, sarunājas ar augiem un dzīvniekiem, tas ir iesakņots dabā un vēro zvaigznes tumšajās augusta naktīs.

Ja es spētu ieskatīties mitoloģizēta latvieša tēla dvēseles dzīlēs, tad tur ieraudzītu visplašāko dažādību visaptverošā kopībā. Tur mīt gan laba humora izjūta, gan krietnums un stabilitāte, tajā pašā laikā arī rotaļīga palaidnība. Šis tēls gan dzied un dejo, gan klusībā vēro dabu, sarunājas ar augiem un dzīvniekiem, tas ir iesakņots dabā un vēro zvaigznes tumšajās augusta naktīs. Viņš reizē ir noslēpumains burvis, zinātkārs un apņēmīgs zemju apceļotājs un arī smalkas un jūtīgas dvēseles īpašnieks, kurš vienmēr meklē ceļu atpakaļ pie sevis – kas patiesībā ir, no kurienes nācis un kur vienmēr alkst atgriezties. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē