Garšīgāk vairs nebūs – gatavojam kazanā. Divas receptes un lērums padomu

Neatkarīgi no tā, vai tavā lauku mājā jau ir vai vēl nav virtuve, gatavošana kazanā jāizmēģina! Uz dzīvās uguns gatavots ēdiens, piemēram, pēc kādas draugu talkas, būs tieši laikā! Kazanā var gatavot gan ģimenei, gan lielākam pulkam. Un ēdiens ir patiešām izcils – sulīgs, aromātisks, neaizmirstams.
Liene Millere
Foto: Shutterstock

Kazanā gatavota gaļa sanāk daudz mīkstāka un sulīgāka nekā uz grila, turklāt tā nezaudē vērtīgo buljonu.

Kazans ir čuguna katls ar vāku, kas tiek novietots uz atklātas liesmas. Mērķis ir maksimāli uzkarsēta virsma, kas nodrošina ne tikai ēdiena cepšanas, bet arī sautēšanas funkciju, kas tad arī ir iemesls, kāpēc kazanā gatavota maltīte vienmēr izdodas. 

Visvienkāršākais veids, kā izmantot kazanu, ir ugunskurā. Tomēr, ja plāns ir gatavot ilgtermiņā, tad labāk izvēlēties kazanu kopā ar kurtuvi. Atšķirībā no ugunskura kurtuvei var regulēt temperatūru. Ziemā vai vējainā laikā ugunskura liesma nespēs noturēt kazanā stabilu karstumu, bet, izmantojot kurtuvi, gatavot būs daudz ērtāk, jo katls visu laiku atradīsies stabilā pozīcijā. Kazana krāsns pievienotā vērtība ir tās izmantošanas iespējas – to var izmantot arī kā grilu vai uzlikt pannu un pagatavot, piemēram, ceptas olas. Tas, cik lielu kazanu izvēlēties, atkarīgs no katra paša, bet vienai ģimenei pilnībā pietiek ar 12 litru ietilpīgu katlu. Ja plānota ballīte, tad šādā kazanā var pagatavot plovu pat trīsdesmit personām.  

Ko gatavot?

Kazanā var pagatavot gandrīz jebkuru ēdienu. Populārākais, protams, ir plovs un zupas. Atšķirībā no grila, kurā zupu šā kā tā nesanāks izvārīt, gatavošana kazanā būs ilgāka, bet nepastāv risks tikt pie sausas vai cietas gaļas. Kazanā gatavota gaļa sanāk daudz mīkstāka un sulīgāka nekā uz grila, turklāt tā nezaudē vērtīgo buljonu – viss labums paliek katlā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+