Foto: Viesos pie tēlnieka Ivara Drulles: Te ir plašs horizonts, kur domai ieskrieties

Druvienas pagastā senu koku un pļavu ielokā paslēpusies tēlnieka Ivara Drulles dzimtas māja. Ar visdziļāko pietāti pret vēsturisko mantojumu mākslinieks pakāpeniski atjauno vairāk nekā 200 gadu seno saimniecību.
Ieva Jātniece
Foto: Oskars Kalniņš

Dzimtas mājās izjūtu arī cita veida brīvību: te ir plašs horizonts, kur domai ieskrieties.

Par to, ka Ivara Drulles dzimta no tēva puses ēkā mitinājusies divu gadsimtu garumā, liecina ieraksti vietējās Tirzas draudzes baznīcas grāmatā. Kārtojot mājas bēniņus, mākslinieks arī atradis dokumentus, kuros vācu baroni viņa senčiem lietošanā nodevuši ēku kopā ar tās lietošanas noteikumiem. Tā kā Ivara priekšteči 19. gadsimta 60. gados rakstīt nemācēja, viņi parakstījušies ar trim krustiņiem.

Mākslinieka attiecības ar dzimtas māju veidojušās fragmentāri. Dzimis un audzis Rīgā, tēlnieks bērnībā un jaunībā šeit pavadījis vienīgi vasaras. Padomju laikā te dzīvoja gucuļi un pensionēti kolhoznieki, kas telpas bija pamatīgi nolaiduši. Bijušajiem ēkas saimniekiem bija atstāta viena vienīga istabiņa. «Tas laiks saistās ar trakām atmiņām, cita starpā mājā mitinājās pensionāre ar pieciem suņiem. Ik dienu pēcpusdienā uz pusstundu viņa tos izlaida laukā izskrieties.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē