Foto: Viesos pie «Skrastu» saimniekiem: Te dzīvojot, Spāniju mums noteikti neprasās!

Pirms apmēram pieciem gadiem viņi aktīvi meklēja mazu mājiņu Pierīgā – lauki tālu no lielpilsētas pavisam noteikti nebija abu jauniešu dzīves plānos. Tagad Laura un Jānis sēž uz saulē sasilušas terases Zosēnos, kur apkārt kuplo simtgadīgi vītoli un lejā urdz upīte Tuleja, bet četrgadīgā Anna pagalmā no sēkliņām audzē arbūzus. «Tā, kā tagad, ir forši. Ļoti, ļoti forši,» smaidot saka Laura.
Dace Kaņepe
Foto: Matīss Markovskis

Mājas dosjē

  • Skrasti atrodas Jaunpiebalgas novada Zosēnu pagastā.
  • Māja celta 19. gadsimta vidus un beigu posmā.
  • Saimnieki – Laura Rjauka un Jānis Pētersons. Ģimenē aug meita Anna (4 gadi) un pavisam nesen dzimušais Adrians. Laura bērnību pavadījusi Rojā un pēc profesijas ir e-komercijas speciāliste, Jānis nāk no Smiltenes un Rīgā strādā par eksporta menedžeri.
  • Māja iegādāta 2018. gadā no mūžībā aizgājušā Latvijas Leļļu teātra režisora Arvīda Cepurīša ģimenes. Viņš šeit ilgus gadus dzīvoja kopā ar sievu.

Sākumā mums gadījās tādas foršas pilsētnieku mācības, tāpēc ir labi, ja apkārt dzīvo cilvēki, kas var dot vērtīgu padomu.

Toreiz māju tuvu Rīgai atrast nav izdevies – vai nu cena bijusi nepaceļama, vai kādi apgrūtinājumi. Laura un Jānis strādāja Rīgā, taču brīvajā laikā bieži brauca uz Zosēnu pusi ciemos pie Jāņa skolas laika draugiem – zemnieku saimniecības Ķelmēni saimnieku atvasēm. Vienā tādā reizē, zinot abu centienus atrast mājiņu ārpus pilsētas, draugi ierosinājuši paskatīties Skrastus, kas tobrīd bija izlikti pārdošanā. «Es biju stāvoklī ar Annu, bija ziema, dziļš sniegs… Taču mēs kaut kā sajutām – ir! Tā aprīlī, manā dzimšanas dienā, draugu iedrošināti, parakstījām pirkšanas līgumu,» atminas Laura.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē