Foto: Viesojamies un našķojamies pie Ingas un Uģa Prauliņiem Ērmaņu muižā

Kad viesojamies Ērmaņu muižā, komponists Uģis Prauliņš ar domubiedriem gatavojas sezonu noslēdzošajam koncertam un mūsu sarunu par un ap ēdieniem aplido brīnišķīgas džeza skaņas. Kā allaž, gaidot viesus, Inga Prauliņa gatavo lielo zupu un citus gardumus. Tēmu caurvij apelsīni, tik iederīgi ziemas svētku ēdienkartē!
Ilze Klapere
Foto: Ieva Andersone

Ģimenes dosjē

  • Ērmaņu muiža atrodas Malienas pagastā un ir viens no ievērojamākajiem koka arhitektūras pieminekļiem Latvijā (celta 1823. gadā).
  • Komponists Uģis Prauliņš ar sievu Ingu Prauliņu šeit saimnieko jau 13 gadus, kopš pieņēma lēmumu izglābt Uģa dzimtas īpašumu no laika zoba nežēlības.
  • Ikdienā Rīgā Uģis komponē un muzicē, bet Inga pasniedz animāciju Latvijas Mākslas akadēmijā. Brīvajā laikā un jo īpaši, esot muižā, Inga labprāt gatavo – gan ikdienas ēdienus, gan palaikam kaut ko smalku un sarežģītu.
  • Ziemā muiža atpūšas, taču no pavasara līdz pat rudenim šeti rit kultūras dzīve – koncerti, radošas meistarklases un izstādes –, un lielākos pasākumos Inga cienā viesus ar pašas gatavotiem ēdieniem, no kuriem tradicionālākais ir kāda garda zupa. 

Ēšana ir tāda relaksējoša nodarbe, un, ja tajā brīdī esi kopā ar mīļiem cilvēkiem, tas ir ļoti jauki.

Vaicāta, vai vienmēr patikusi rosīšanās virtuvē, Inga saka tā: «Esmu gatavojusi ēst jau no desmit gadu vecuma! Tas bija mans pienākums. Skolā līdz pat vidusskolai mācījos otrajā maiņā, stundas sākās tikai divos dienā, bet vecākiem darbā ap pulksten divpadsmitiem bija pusdienlaiks.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+