Foto: Paradīze nemierīgiem cilvēkiem. Ciemos pie Brūzīšu ģimenes Mežkaktos

Lai nokļūtu Mežkaktos, jāmēro kāds gabaliņš pa Zemgales mežu ceļiem. Kaut pēdējā laikā infrastruktūra krietni uzlabojusies, aizvien atrodas kāds, kurš pasūkstās par apgrūtināto piebraukšanu. Tad saimniece Krista Brūzīte nosmej: «Šis ir labākais! Pie mums ved arī sliktāki ceļi!»
Egita Galiņa
Foto: Matīss Markovskis

Mājas dosjē

  • Mežkakti atrodas Jelgavas novada Svētes pagastā, 12 minūšu brauciena attālumā no Jelgavas.
  • Saimnieki – Krista un Artis Brūzīši, meita Alise (9) un dēls Dāvis (7). Krista ikdienā apsaimnieko Zaķīšu Atpūtas komplex SPA, Artis strādā transporta un loģistikas nozarē. 
  • Mežkaktu māja, kas kļuvusi par daļu no Zaķīšu kompleksa, celta 1938. gadā, bet Brūzīši tajā saimnieko no 2020. gada. 
  • Kopš pērnā gada janvāra Mežkakti ir atvērti atpūtniekiem.

No kādreizējās saimniecības pāri bija palikuši tikai četri hektāri krūmāju un neliela izmēra dzīvojamā ēka jeb minimājiņa.

Pirms nedaudz vairāk kā četriem gadiem Krista un Artis Brūzīši Rīgas dzīvi iemainīja pret saimniekošanu laukos – Svētes pagasta Zaķīšos. Tās ir Kristas vecvecāku celtas mājas, kurās pavadītas bērnības vasaras.

Krista spilgti atminas kādu sarunu ar vectēvu. Viņa mācījusies universitātē Rīgā, kad vectēvs prātojis, kam tālāk nodot dzimtas mantojumu, un pavaicājis – varbūt viņa vēlas šeit saimniekot. Mazmeita toreiz bez vilcināšanās atbildējusi: «Vectēv, es nekad nedzīvošu laukos!» Taču satikšanās ar Arti, kura sirdī laukiem vienmēr bijusi īpaša vieta, mainījusi arī Kristas domas.

Uz Zaķīšiem jaunā ģimene sākusi braukt pirms kādiem gadiem desmit. Vispirms izrakts dīķis, tad uzbūvēta pirtiņa, kur brīvdienās no galvaspilsētas dzīves patverties. Tā Zaķīši pamazām kļuvuši par Brūzīšu un viņu draugu saieta vietu. Kad atjaunota arī senču celtā māja, jaunā ģimene vienā brīdī atskārtusi – mēs šeit vairs nebraukājam tikai pa brīvdienām, mēs šeit jau dzīvojam!

Lauku tūrisms

Skaidrs ir viens – Brūzīši nesēž mierā un viņiem patīk mest sev arvien jaunus izaicinājumus.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+