FOTO: Mūsu mērķis nebija it visā strikti pieturēties pie latviskā

Braucot no Līgatnes, kādu gabaliņu pirms Cēsīm ceļa labajā pusē pamanāms senu ēku puduris. To ārējais izskats mudina domāt, ka kādreiz te notikusi aktīva dzīve un rosīga saimniekošana. Vistuvāk ceļam stāv antracīta pelēka koka ēka ar spoži baltiem logiem – kā izrādās, viena no vecākajām šajā apkaimē. Ar jauno saimnieku gādību laika zoba skartā ēka gandrīz triecientempā tapusi par siltu un viesmīlīgu māju, kurā kuplā ģimene aizrautīgi saimnieko un uzņem atpūtniekus.
Dace Kaņepe
Foto: Matīss Markovskis. No kreisās – vecākās meitas Elīzas draugs Didzis, Elīza, jaunākā meitiņa Adele, dēls Tomass, Inese un Tālis.

Mājas dosjē 

  • Viesu māja Virgabaļi Drabešu pagastā.
  • Saimnieki – Tālis Šelengovs un Inese Valta. Tālis ir uzņēmējs hidroenerģētikas nozarē, Inese desmit gadus vadījusi bērnu apģērbu zīmolu Petra, šobrīd saimnieko Virgabaļos.
  • Mājā palīdz saimniekot arī viņu bērni – Adele, Tomass un Elīza –, kā arī Elīzas draugs Didzis.
  • Mājas platība – 180 m2
  • Blakus izrakts jauns dīķis un atjaunota simtgadīga slapjā pirts, kurā iespējams nopērties pašiem vai izbaudīt rituālu profesionāļa rokām. Šobrīd tiek atjaunota arī vecā kūts un siena šķūnis, kas pārtop par plašām kāzu un viesību telpām jau nākamajai vasarai.
  • Ģimene Virgabaļos saimnieko no 2016. gada.

Kad draugs pirmo reizi šeit ienāca, viņš domīgi noteica – man šķiet, tu grasies būt kalnietis. Cilvēki tik ilgi nedzīvo, lai šo visu atjaunotu!

«Iegādājoties šo māju, manī, nezinu, no kurienes, bija ļoti liels optimisms,» smejoties saka Tālis Šelengovs. «Kad draugs pirmo reizi šeit ienāca, viņš domīgi noteica – man šķiet, tu grasies būt kalnietis. Cilvēki tik ilgi nedzīvo, lai šo visu atjaunotu!» Tomēr jaunos saimniekus uz priekšu dzinis atjaunošanas procesa azarts. «Mani tās vecās lietas vienkārši fascinē!» viņš atzīstas.  

Nu jau četrpadsmit gadus ģimene dzīvo tepat blakus – rokas stiepiena attālumā esošajā Ineses vecvecāku mājā, kas atjaunota pirmā –, un Inesei domas ap Virgabaļu māju galvā riņķojušas jau labu laiku. «Mana mamma bija pavāre, un kādreiz runājām, ka šajā ēkā varētu atvērt mazu restorāniņu ar lielu terasi pagalmā…» Pēc vairākiem gadiem ģimenei radusies iespēja kaimiņos esošo nekustamo īpašumu iegādāties, un, uzsākot renovācijas darbus, nolemts Virgabaļus izveidot par omulīgu viesu māju.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+