Foto: «Mums abiem bija ļoti skaidra vīzija.» Brūveru klēts saimnieki Burbergi

Trīs ar pusi gadu laikā Elita un Pēteris Burbergi atjaunojuši senu stalli, ne tikai piešķirot kādreizējam graustam jaunu funkciju kā skaistai svinību telpai ar nosaukumu Brūveru klēts, bet arī sakopjot apkārtni, tādējādi padarot baudāmu vēl vienu stūrīti Latvijas zemes.
Ilze Klapere
Foto: Ieva Andersone

Brūveru klēts dosjē

  • Elita un Pēteris Burbergi ir rīdzinieki, abi arī strādā Rīgā – viņš finanšu jomā, viņa elektrotehnikas vairumtirdzniecībā. Ģimenē aug divas meitiņas – Elza un Eva.
  • Vēsturiski šī vieta ir Pētera dzimtas īpašums jau kopš 1922. gada, bet tikai 2017. gadā Brūveri nonāca Pētera un Elitas īpašumā. Ilgus gadus tas bija stāvējis pavisam bēdīgā stāvoklī, līdz Burbergu ģimene apņēmīgi ķērās klāt atjaunošanai un sakopšanai, un trīs gadu laikā stallis piedzīvoja, kā saka, brīnumainās pārvērtības. Savukārt dzīvojamā māja vēl ir procesā.
  • Elitas secinājums par piedzīvoto un padarīto: «Mēs ar vīru reiz sapņojām par mazu lauku īpašumu – nu, tad nu mums tagad ir! 450 kvadrātmetru plaša dzīvojamā māja un 170 kvadrātmetru liels bijušais stallis, un vēl 1,2 hektāri, ko pļaut!»

«Pēteris man teica – būs baigi daudz jāstrādā, bet viss ir iespējams! Un kopš tā brīža mēs ļoti intensīvi darbojāmies.»

«Neatceros vairs, uz kurieni toreiz braucām, bet ceļš veda garām tieši Brūveriem. Mana mamma netālu no šīs vietas ir uzaugusi, taču, kad biju mazs, mēs šeit nemēdzām braukt, tāpēc bērnības atmiņu nebija. Un Elita pēkšņi ierunājās, ka viņai ir sapnis, kuram nekad īsti nav noticējusi, – viņai vienmēr gribējies tādu viesību zāli, kur uzņemt viesus. Pilnīgi kā zīme! Es teicu, pag, mums taču ir reāla iespēja to īstenot! Tā mēs iegriezāmies te, izstaigājām un apskatījām. Izskatījās šeit baisi! Viss aizaudzis tā, ka cauri redzēt nevarēja – ne labības lauku aiz staļļa, neko.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

1 €/raksts

Abonēt
santa-mock
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+