Foto: Mikromājiņa rietumkrastā: 12 kvadrātmetri laimes ar skatu uz saulrietu jūrā

No sapņu maketiem līdz saulrietiem jūrā aiz loga. Aijas un Valta iedvesmojošais stāsts par mikromājiņu rietumkrastā ir pierādījums – ja sirdī un asinīs ir jūra, tad dzīvei pie tās pilnīgi pietiek ar 12 kvadrātmetriem.
Elīza Anete Bajāra
Foto: Māris Lapiņš

Domājot par mājas plānojumu, Aiju vadīja ziņkāre – kas ir minimums, kas nepieciešams dzīvei, un cik maz ir par maz?

Lai arī pandēmijas laiks bija trauksmes un neziņas pilns, tomēr tam bija arī savas pozitīvās blaknes. Uzliekot pauzi citai kaislībai – ceļošanai –, arhitekte Aija Morica atgriezās pie sensena sapņa par māju pie jūras. «Tā nu sāku to vizualizēt. Taisīju maketus, skicēju plānus,» atminas saimniece. «Es zināju, ka kādreiz man būs šis katra latvieša sapnis – māja pie pašas jūras –, bet šķita, ka kaut kad vēlāk, kad būs stabilāka dzīve,» Aija nosmaida.

Uzsākot zemes meklējumus, izaicinoša likās doma īstenot šo sapni vienai, līdz viņa satika Valtu. Izrādījās, ka arī viņš tolaik bija piejūras zemes meklējumos, tikai līča pusē. Bet Aiju, kura ir aizrautīga sērfotāja, vilināja mežonīgais rietumkrasts. To aptvert ļāva vasara Pāvilostā: «Viens ir atbraukt te brīvdienās un nekad negribēt braukt prom, bet pavisam cits – dzīvot pastāvīgi, just vietu ne kā tūristam. Gribējām saprast, vai, būdami rūdīti pilsētnieki, vispār varēsim dzīvot tik tālu no galvaspilsētas,» stāsta Aija.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
-50% visiem skolotājiem
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ
Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē