Foto: Mājīgs, omulīgs un lolots. Zvaigžņu ģimenes dārzs Pārdaugavā

Aiz Zvaigžņu nama nopietnās un pat skarbās fasādes slēpjas ļoti dzīvespriecīgs, mājīgs un omulīgs dārzs. Un silts – gan vārda pārnestā, gan tiešā nozīmē.
Gunta Šenberga
Foto: Ieva Andersone

Namu projektējis arhitekts Vladimirs Neilands, dārzu – uzņēmums Labie koki Edgara Neilanda vadībā.

No ziemeļu un austrumu vējiem dārzu sargā pats nams. Papildu siltumu dienā uzkrāj un naktī atdod terases ķieģeļu segums. Bet cilvēki pasēdēšanai var izvēlēties tās atvērto daļu vai paslēpties ēnā. Zvaigžņu ģimenes – veikalu tīkla Alan Deko līdzīpašnieka Alda, psihoterapijas speciālistes, mūzikas terapeites Ildzes un viņu triju meitu – nams Pārdaugavā izskatās sens, tomēr gadskaitlis MMXVI virs ieejas liecina, ka tam nav pat 10 gadu. Tikpat jauns ir arī ap 1000 kvadrātmetru lielais dārzs. 

Tapis vienā dienā 

Namu projektējis arhitekts Vladimirs Neilands, dārzu – uzņēmums Labie koki Edgara Neilanda vadībā. Vispirms tika saskaņotas idejas un uzzīmēta viegla skice, lai aptuveni saprastu, cik ruļļu paklājzāliena vajadzēs un cik granīta plākšņu celiņam. Tad Edgars, Ildze un viņas meita Lizete kopīgi devās uz stādaudzētavu izvēlēties viņas mīļākos kokus un citus augus un kopīgi atrada tiem vietu dārzā. «Dažreiz pietiek ar vienu skaistu augu, kas ļoti patīk. Iestādot to pie loga vai pagalma vidū, dzīve dārzā jau būs izdevusies,» saka Edgars. Šeit tāda ir dekoratīvā bumbiere. «Vladimirs ļoti piedomā, lai katrā telpā ienāktu daudz dabiskās gaismas, tāpēc lielās istabas stūrī tika izveidots plašs stiklojums. Savukārt Edgars ierosināja, ka pretī tam jāiestāda dekoratīvā bumbiere.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē