FOTO: «Jūtos kā tāds lācītis migā.» Zintas Uskales tiny house Sējas pagastā

Kā gaismas stariņš tumša tuneļa galā – tā Zinta Uskale atceras laiku, kad par savu mājiņu vēl tikai sapņoja. Tagad, lejot ūdeni no omes mantotās kristāla glāzēs, viņa pasmaida: «Kādreiz tās taupīju īpašiem gadījumiem, bet nu vairs ne, jo katra diena, ko pavadu šeit, man ir īpaša.»
Dace Kaņepe

Mājas dosjē

  • Īpašums Sucas atrodas Saulkrastu novada Sējas pagastā.
  • Saimniece – labdarības fonda Rozā vilciens, kas atbalsta Latvijas sievietes, kuras skāris krūts vēzis, un asprātīgās akcijas #Pupkultūra vadītāja Zinta Uskale. 
  • Ēka ir arhitektu biroja Outofbox moduļu mājas projekts Type A – arhitektu Pētera Bajāra un Elīzas Anetes Bajāras kopdarbs. Pirmais, ko tās autori pielāgoja dzīvei arī ziemas apstākļos. 
  • Mājiņas platība – 40 m2, piegulošā teritorija – 2000 m2.

Man ļoti patika Torņakalna bruģētās ieliņas, taču tā īsti nebija vide, kurā gribēju dzīvot… Vienmēr zināju – tā nav mana gala pietura.

Zintai piemīt lieliska humora izjūta un ir garšīgi smiekli. Arī gaumīga pašironija, kurā vienlaikus jaušams milzīgs spēks un sievišķīga elegance. Dzimusi Anglijā, viņa tur nodzīvoja līdz 25 gadu vecumam, pēc tam desmit gadi aizritējuši Francijā, taču 2000. gadā nolēma pārcelties uz Latviju – 16 gadi pavadīti Torņakalnā, pašas omulīgi iekārtotā dzīvoklītī. «Man ļoti patika Torņakalna bruģētās ieliņas, taču tā īsti nebija vide, kurā gribēju dzīvot… Vienmēr zināju – tā nav mana gala pietura

Diagnoze vēzis pirmo reizi Zintu skāra 2014. gadā – viņai atklāja audzēju krūtīs. Otro – piecus gadus vēlāk, kad tas bija izveidojies vaigā. «Otrajā reizē jau zināju – lai ietu cauri smagajam ārstēšanās periodam, man vajag kādu mērķi, par ko katru dienu domāt un uz kuru iet. Esot slimnīcā, sāku Instagram sekot tiny house kustībai. Jāsaka gan, vienmēr esmu jutusies pilsētniece un nekad nebiju domājusi, ka man būs māja, tomēr, gaidot operāciju, pirmo reizi manī dzima doma, ka varbūt varētu dzīvot arī tā – ārpus Rīgas, mazā mājiņā.»

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
3,49 €/4 nedēļas

Pirmās 4 nedēļas BEZ MAKSAS

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+