Foto: Florista sapņu dārzs – Botanica Florens

Vidzemes augstienē, netālu no Gaiziņkalna, ielikti pamati dārzam, par kuru nākotnē varēs sapņot ikviens florists. Botanica Florens zīme ir dabisks skaistums un vieglums. Tas ir it visā – gan klientam pasniegtajās ziedu izlasēs, gan viengadīgo stādījumu un ziemciešu dobēs. Un tur vienmēr kaut kas zied – no agra pavasara līdz vēlam rudenim.
Egita Galiņa
Foto: Ieva Andersone

BOTANICA FLORENS  dosjē

  • Saimniecība atrodas Madonas novada Bērzaunes pagastā.
  • Tajā saimnieko Linda Žindiga ar vīru Gintu Kāpostu.
  • Botanica Florens dārziņš šobrīd aizņem vien pavisam nelielu daļu no kopējās saimniecības platības (aptuveni 70 hektāru zemes).
  • Instagram – @botanica_florens.

Meklējot internetā iedvesmu jaunām puķu dobēm, nokļuvu līdz grieztajiem ziediem un man pavērās pilnīgi jauna pasaule.

«Aiz Botanica Florens slēpjas divi kārtīgi zemes mīļotāji, kas pēc desmitgades lielpilsētā ir nolēmuši atgriezties pie dabas un atjaunot ģimenes īpašumu Vidzemē. Viņa – dzimusi estēte, kas jūsmo par dārza eksperimentiem. Viņš – skrūvētājs un visa labotājs, atbildīgs par tehniskajiem risinājumiem,» tā sevi pirmajā Instagram ierakstā pērnā gada maijā pieteica Linda un Gints.

Viņi ir jaunie Vašķu saimnieki, kas nu jau par savām mājām sauc lauku viensētu Madonas novada Bērzaunes pagastā, nieka desmit kilometru attālumā no Latvijas augstākās virsotnes Gaiziņkalna. Agrāk Vašķos saimniekojusi Ginta vecmamma. Viņa māju saņēmusi dāvinājumā no iepriekšējiem saimniekiem, kuriem nebija pēcnācēju, tāpēc īpašums testamentā novēlēts viņai – ilggadējam un uzticamam palīgam.

Saimniecība aizņem aptuveni 27 hektārus, papildus tiek nomāta zeme no tuvākiem un tālākiem kaimiņiem, kopā apsaimniekojot ap 70 hektāru lielu platību. Tas viss paredzēts gaļas liellopiem, kas ir Ginta ikdienas rūpals. Salīdzinoši pavisam neliels zemes pleķītis – tāda kārtīga piemājas dārziņa lielumā – atvēlēts ziediem, dārzeņu un garšaugu dobēm, ko savukārt apčubina Linda.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+