Foto: Dzīve bez plānotāja. Viesos pie «Siltumnīcas» saimnieka Paula Jēgera

Plašais nams netālu no Valmieras var lepoties ar ļoti darbīgiem saimniekiem vairākās paaudzēs. Šābrīža saimnieks Pauls savulaik radījis arī populāro Siltumnīcu – vietu, kur tomātu audzēšanu aizstāj kultūra un svētki.
Ilze Klapere
Foto: Ieva Andersone

Mājas dosjē

  • Atrodas Kauguru pagastā Beverīnas novadā, pie Valmieras.
  • Precīzs mājas celtniecības gads nav zināms, iespējams, aizpagājušais gadsimts. Dzīvojamā platība – 400 kvadrātmetru.
  • Šajā namā reiz dzīvojis Brenguļu muižas pavārs. Vēl šeit bijusi vieta, kur mija zirgus un varēja pārnakšņot, iekost un iedzert. 
  • Patlaban šeit saimnieko Pauls Jēgers ar draudzeni Amandu Strīģeli. Amanda strādā Cēsīs Koprades mājā skola6, bet Pauls  būvē objektus no otrreiz izmantojamiem materiāliem, piedalās mākslas un kino projektos.
  • 2013. gadā atjaunota piemājas siltumnīca, kas bija pirmā šāda vieta Latvijā (tai sekoja daudzas citas), kura pārtapusi par kultūras un svinību telpu. 

Vienu brīdi mēģināju audzēt vistas, bet viņas dzīvoja savu dzīvi un dēja olas man nezināmās vietās.

«Šeit sāku dzīvot 1998. gadā – man bija 14 gadu. Tolaik mana mamma uzņēmās lielu risku – pārdeva dzīvokli Rīgā un ar pieciem bērniem atnāca dzīvot uz šejieni. Sākumā te izskatījās diezgan traģiski – mājā nebija ūdens, nebija jumta un grīdu, arī ar sienām bija švaki. Bet mamma bija pārliecināta, ka ar pieciem bērniem Rīgā dzīvot ir grūti! (Smejas.) Labi, ka tolaik dzīvokļi Rīgā bija lielā cieņā, savukārt lauku īpašumi bija nenovērtēti, tad nu par pārdotā dzīvokļa naudu māju varēja kaut cik savest kārtībā,» stāsta Pauls. «Sākumā mamma vēl strādāja Rīgā, un labi, ka bija vasara, – mēs ar brāli un māsām te iepazinām apkārtni un savvaļīgu dzīvi.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+