FOTO: Dārzs kā šarmants haoss. Ciemos pie Aldas Ketleres

Savu bagātīgo un mūžam zaļo piemājas dārzu Upesciemā ALDA KETLERE vienpadsmit gadu laikā izveidojusi pati. Viņa priecājas par augiem, kuriem te patīk, un viegli atvadās no tiem, kas negrib augt. Taču, ja gadās dzirdēt norādes par neatbilstību vispārējiem kanoniem, atbild, ka savu dārzu veido intuitīvi – kā gleznu, nevis perfekciju.
Dace Kaņepe
Foto: Ieva Andersone

«Pirms 15 gadiem, atnākot šeit dzīvot, nezināju nosaukumu gandrīz nevienam augam. Krāsu kompozīcija un faktūras man nav sveša lieta, jo pēc profesijas esmu apģērbu modelētāja, taču par dārzu man nebija nekādu zināšanu.

Man nepatīk nekas, kas ir simetrisks, pat tad, ja tas ir dzīvžogs.

Pirmās vasaras te izplosījos ar puķēm, bet sapratu, ka man nesanāk – nesu mājās, stādīju, bet nekas nepatika,» stāsta Alda. Reiz, izdzirdējusi par ainavu arhitektes Gundegas Lināres vadītiem kursiem, viņa tajos iestājusies un, uzklausot speciālistu padomus, izveidojusi sava dārza projektu. Alda atzīst, ka dzīve toreiz kardināli mainījusies. «Apguvu, kā augus savstarpēji savietot, un uzsāku lielo dārza revīziju,» viņa stāsta, ar smaidu atceroties, ka pat siltumnīca izrādījusies neīstajā vietā un aiznesta citur ar visiem salātiem. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+