FOTO: Ciemos pie Lanku ģimenes Ziemupē Smiltniekos

Drīz būs desmit gadu, kopš Lanku ģimene saimnieko lauku mājās Ziemupes Smiltniekos. Šeit viņi ir kārtīgi vasarnieki gandrīz divus mēnešus gadā, pastāv liela iespēja viņus te sastapt ap Ziemsvētkiem. Un, ja kādudien pasaule ieraudzīs bērzu sulu balzametiķi, tas būs tapis šeit, kur saimnieks Andris ik pavasari nododas bērzu sulu eksperimentiem.
Ilze Anna Vītola
Foto: Ieva Andersone un no publicitātes materiāliem (Kārlis Volkovskis)

Mājas dosjē

  • Smiltnieki Ziemupē.
  • Saimnieki – uzņēmēji Andris un Gunita Lankas, Baltijas lielākās valodu skolas Valodu vēstniecība īpašnieki un nekustamo īpašumu profesionāļi. 
  • Arī četri Lanku bērni – Roberts, Annika, Linda un Krišjānis – šeit sastopami gana bieži.
  • Mājas izmērs – kā saka saimnieki, aptuveni 130 kvadrātmetru. 
  • Lankas par Smiltniekiem gādā kopš 2013. gada.

Kad ar sievu šeit pirmoreiz atbraucām, mums abiem bija emocionāli grūts laiks, bet šajā vietā mūsu dvēsele varēja izraudāties.

Smiltnieki būvēti 19. gadsimtā kā daļa no Ziemupes muižas īpašumiem. Padomju laikos, citējot Lankas, «māja izbeidzās», bet brīdī, kad Andris to pirmoreiz kārtīgi apskatīja klātienē, tā brīža saimnieks mājai jau bija atgriezis daļu dzīvības. Vienlaikus māja nebija īsti apdzīvojama, aizaugusi. «Piecus gadus tur nekas nebija noticis, trīs veči trīs dienas ņēmās, lai attrimmerētu ceļu līdz mājai, jo daba ir spēcīga un bija pārņēmusi visu. Tāpat nebija ūdens, uz tualeti bija jāiet ārā, tāpēc bija jātaisa spice, jāpieslēdz santehnika,» par savas saimniekošanas sākumu stāsta Andris. 

Pirmās vasaras Smiltniekos bijušas briesmīgas, kā jau vietā, kur piecus gadus nekas nav darīts. «Sākumā mūsu bērniem šeit riebās – ūdens nav, uz tualeti jāiet kā Limuzīnā Jāņu nakts krāsā, visapkārt zirnekļi un peles,» atceras Andris. Tai vietā, kur sētā izpļauti saaugušie dadži un baobabi, sākumā bijis kaut kas pa vidu starp zāli un dubļiem. «Traukus bļodā mazgāt mūsu bērni arī iemācījās šeit, bet tagad mums ir trauku mazgājamā mašīna,» piebilst Gunita.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+