FOTO: Ainas no Purvīša gleznas – viesojamies skaistajās «Odiņu» mājas

Netālu no skaistās Ogres upes stāv «Odiņu» mājas, ieskautas ainavām, ko savulaik iemūžinājis mūsu glezniecības klasiķis Vilhelms Purvītis.
Līga Laimiņa
Foto: Ieva Andersone

Mājas dosjē

  • Ainaviskie Odiņi ar kopējo zemes platību 19 ha atrodas Ogres novadā, Meņģeles pagastā, 96 km no Rīgas.  
  • Mājas renovācijas laikā atrastā laika kapsula liecina, ka tā celta 1887. gadā, bet Anda un Gints Sīviņi saimniekot šeit sāka 2018. gadā. 
  • Lauku mājās abi vairāk uzturas brīvdienās, savukārt ikdienas dzīve aizrit Ogrē.
  • Instagram – @lauki_odini.

Zemē atrastā laika kapsula vēsta, ka 1874. gadā Meņģeles muižkungs zemi dāvinājis savam strādniekam Jānim Lazdiņam, kurš vēlāk skaistā uzkalnā, vien 100 metru no Ogres upes, uzcēlis guļbaļķu māju.

Visjaukākie svētki ir māju lielsvētki Līgo. Tad satiekas visa ģimene ar saviem draugiem – vienmēr ir vismaz četras paaudzes, Andas un Ginta bērnus – Matīsu, Martu un Helēnīti – ieskaitot. Kopumā sanāk līdz pat 50 līgotāju, un tad ir ko turēt.

Senā vēsturiskā liecība nodota Ogres vēstures un mākslas muzejam – sev par piemiņu saimnieki paturējuši vien dokumenta kopiju. Muzeja darbinieki minēja, ka šādi viena īpašuma mantojuma dokumenti vienkopus ir patiess retums. Atrastās liecības aptver posmu no 1874. gada līdz pat Latvijas pirmās brīvvalsts laikam.

Omulība un plašums

Anda un Gints savas īstās un vienīgās lauku mājas meklējumos pavadījuši teju piecus gadus. Līdz tam būts dažādās izsolēs un lūkoti sludinājumi, tomēr īstā māja kā nenāca, tā nenāca. Gājis visādi.

«Reiz, lai apskatītos kādu īpašumu, kas bija izlikts izsolē, ar mašīnu iestigām dubļos un nekur tā arī netikām. To uztvēru par sava veida zīmi, ka māja nav domāta mums,» atmiņās dalās Anda. Katrs, kas meklējis savu īsto un vienīgo, zina, ka tas nav vienkāršs process un reizēm pat nolaižas rokas. Sīviņiem viens no galvenajiem kritērijiem esot bijis, lai māja neatrastos tālu no dzīvesvietas Ogrē un brīvdienās nevajadzētu mērot garu ceļu. Un Odiņi atrodas vien 60 kilometru no Ogres. Protams, kā jau daudziem, gribējies, lai īpašums atrodas kaut kur pie jūras, bet augstās cenas tomēr lika skatīties upes virzienā – Ogres upe ir gandrīz ar roku aizsniedzama. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē