FOTO: Abgunstes muižas saimnieki dalās ar izcilām Saulgriežu receptēm

Jāņus, tāpat kā Ziemassvētkus, Abgunstes muižas saimnieki Jānis un Asnāte Avotnieki atļaujas svinēt paši vien – šajos svētkos muižā netiek rīkoti saviesīgi pasākumi, bet ciemos sabrauc radu un draugu pulks. Un garšīga ēšana, tostarp lielās zupas vārīšana un visādu labumu kūpināšana, Abgunstē pilnīgi noteikti ir svarīga Līgo svētku sastāvdaļa.
Ilze Klapere
Foto: Ieva Andersone

Ģimenes dosjē

  • Abgunstes muižā Jānis un Asnāte saimnieko tikai sesto gadu, bet pa šo laiku muiža kļuvusi par ļoti populāru, vērienīgu un skaistu svinību, kā arī dažādu radošo darbnīcu vietu. 
  • Asnātei un Jānim ir trīs meitas – Līna (14), Elza (11) un Anna (8) –, un šogad māsām pievienojies arī brālītis Artūrs. Pastarītis, protams, bauda sev pienākošās rūpes un uzmanību, bet visas trīs meitenes jau ir gana patstāvīgas – prot gan pašas pagatavot ēst, gan viesus pa muižu ekskursijā izvadāt.
  • Kad vēl nesenie kovida ierobežojumi liedza rīkot pasākumus, muižas saimniekiem bija izvēle – bēdāties un cerēt uz valsts atbalstu vai kaut ko izdomāt. «Izvēlējāmies rosīties, abi nopirkām skaistus ādas priekšautus, kļuvām par šefpavāriem muižas virtuvē un uzņēmām viesus astoņos atsevišķos restorānos (lasi: numuriņos).»

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē