Foto: Lauku māja viesos pie Indānu ģimenes kādreizējā Rubeņu krejotavā

Kādreizējā Rubeņu krejotava – pienbalta mūra ēka ar debeszilām durvīm – teju apžilbina garām braucošos. Tādu gan nav daudz – Indānu ģimene savu radošo rezidenci atradusi dziļi mežu ielokā, septiņu viensētu pudurī.
Egita Galiņa
Foto: Matīss Markovskis

Mājas dosjē

  • Indānu ģimenes brīvdienu māja – kādreizējā Rubeņu krejotava – atrodas Jēkabpils novadā.
  • Tajā saimnieko māksliniece Kristīne Krastiņa-Indāne un komponists Andris Indāns (eksperimentālās elektronikas projekta Gas of Latvia tēvs). Vecākais dēls Tils jau savā dzīvē, bet vienpadsmitgadīgais Tālis vēl izbauda dzīvi vecāku paspārnē. Ģimenē ir arī jaunpienācējs – gandrīz pusotru gadu vecais suns Didzis.
  • Ēka celta 20. gadsimta 30. gados vietējo piensaimnieku vajadzībām. Pēc krejotavas slēgšanas tajā ierīkots gateris, taču aptuveni 15 gadu nesenā pagātnē par tās saimniekiem kļuvuši Indāni.

Kad pirms 15 gadiem īpašums iegādāts, jaunos saimniekus sagaidījuši ceriņu džungļi, bagātīgs kultūrslānis un ruds nikns kaķis.

Indānu ģimenes lauku īpašums nav parasta dzīvojamā māja. Tā savulaik celta piensaimnieku vajadzībām, ko arvien apliecina metāla plāksne uz ēkas sienas – Jēkabpils pienotavas Rubeņu krejotava. Kā apstiprinājis arhitekts Oskars Poikāns, ēkas arhitektūra raksturīga trīsdesmito gadu angļu apbūvei. «Viņš uzreiz ievēroja, ka tās notekcaurules bija nevis gatavas, bet uzlocītas, ar kaut kādu angļu zīmodziņu,» atklāj Kristīne.
Kad pirms 15 gadiem īpašums iegādāts, jaunos saimniekus sagaidījuši ceriņu džungļi, bagātīgs kultūrslānis un ruds nikns kaķis. «Pirmajā gadā pat elektrības nebija! Ēdienu gatavojām ugunskurā, ūdeni vedām no ezera. Elektrību atjaunoja tikai nākamajā vasarā,» ar sentimenta un romantikas pieskaņu Indāni atceras savu pirmo vasaru Rubeņos.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+