FOTO: 5 Itālijas dārzi, kuros gribu atgriezties

Katrs ir citāds, bet visi – uzlādējoši un iedvesmojoši. Mans ieteikums turp doties pavasarī, aprīļa beigās, tad izdosies pasteidzināt burvīgo sajūtu – ziedonis ir atkal ieradies!
Anija Pelūde
Anija Pelūde
Foto: Anija Pelūde. Ķīnas stūrītis – Centro Botanico Moutan. Vistēriju ziedēšana.

Baltā Paeonia ostii. Suga veltīta itāļu botāniķim Džanlupo Osti, kurš piedalījās ekspedīcijās pa Ķīnu. Visspēcīgākā un visstraujāk augošā kokveida peoniju suga. Ziedu krāsa – no baltas  līdz gaiši rozā, ko izceļ tumši sarkans centrālais plankums un spilgti dzelteni putekšņi. Nenocietos nofotografēties kopā...

Ķīnas stūrītis – Centro Botanico Moutan 

INFORMĀCIJA:

centrobotanicomoutan.it

KĀ TUR NOKĻŪT? 

Centro Botanico Moutan peoniju kolekcija atrodama starp Romu un Florenci, aptuveni 100 kilometru attālumā no Tivoli. Braucot ar automašīnu, jādodas no Romas uz Orte, tad virzienā uz Viterbo, līdz Vitorchiano.

Adrese: Vitorchiano, Località Pallone, Strada Statale Ortana 46. 

BIĻETE

4 eiro.

KĀPĒC VĒRTS? 

Vairums te ir kokveida peonijas, kas savā dzimtenē Ķīnā dzīvo pat līdz simts gadiem, aug ļoti lēni.

Te bieži ierodas Eiropas labākie ainavu arhitekti, lai gūtu iedvesmu saviem projektiem. Vienkārši aizver acis un iedomājies… Piecpadsmit hektāri ar 250 000 peoniju, aptuveni 600 šķirņu – tik tālu, cik vien sniedzas skatiens, starp mūžveciem ozoliem, cipresēm un olīvkokiem. Vairums te ir kokveida peonijas, kas savā dzimtenē Ķīnā dzīvo pat līdz simts gadiem, aug ļoti lēni. Es šajā dārzā biju aprīļa beigās, tad tās tieši ziedēja. Ziedi kā apakštases! Saimniece ar rūgtumu atcerējās 2018. gada pavasari, kad janvārī un februārī bijis plus 15 grādu, bet martā pēkšņi – mīnus 16. Stādi izdzīvoja, bet dzinumi ar visiem ziediem nosala. Tā ka – ja turp brauc, iepriekš painteresējies par laik­apstākļiem! Maija sakumā šajā dārzā zied arī zālveida peonijas. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+