Aitas un teķi no «Aitu Kluba», kuri dzīvo padomju laiku kultūras namā

«Mūsu pusē aitas tusē!» vēsta uzraksts pie iebraucamā ceļa Ķeiķu saimniecībā, kur ar aitkopību nodarbojas Ilze un Valters Mitāni. Kad telefoniski apspriedām tikšanās dienu, Ilze ieteica nogaidīt janvāra otro pusi, jo tad sākšot dzimt jēri. Un jā – esam tieši laikā! Sešas aitu mammas jau atnesušās, un mūsu ciemošanās laikā piedzimst arī trīnīši!
Ilze Klapere
Foto: Ieva Andersone

Jēru kluba dosjē

  • Atrodas Ķeiķos, Skaņkalnes pagastā netālu no Mazsalacas.
  • Saimnieki – Valters un Ilze Mitāni. Ģimenē aug trīs bērni: Rebeka (15), Kārlis (11) un mazā Grieta Strauta (5 mēneši).
  • Jau vienpadsmit gadus audzē jērus – patlaban saimniecībā ir ap simt aitu mammu ganāmpulks.
  • Saimniecības nosaukums Jēru klubs un arī skanīgais izteiciens «Mūsu pusē aitas tusē» radies gluži likumsakarīgi, jo aitu kūts iekārtota bijušajā padomju laika klubā, kur savulaik notikušas balles, koncerti un citi saviesīgi pasākumi.
  • Iepriekš sarunājot, Jēru klubs ir atvērts tūristiem – saimnieki piedāvā izzinošas ekskursijas, siltajā sezonā aitas un jērus var apskatīt ganībās un sarīkot pikniku. Ir iespēja nogaršot jēra gaļas ēdienus, iegādāties gaļu, aitu vilnas dziju un tās izstrādājumus, kā arī aitādas.

 

Šī ir pirmā ziema, ko Mitānu ģimene pavada zem Ķeiķu dzīvojamās mājas jumta. Līdz šim desmit gadu garumā braukājuši no it kā netālas vietas, bet šeit uz vietas vairāk dzīvojuši tikai vasarās: «Braucām šurp ar ēdienu un dzērienu termosiem, jo vēl ilgu laiku šajā mājā dzīvoja kādreizējie īrnieki.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+