26 gadus jaunais putnkopis un uzņēmējs Modris: Mana patikšana ir putni!

Tieši šāds virsraksts ir piemērots stāstam par apņēmīgu, strādīgu un pozitīvi noskaņotu divdesmit sešus gadus vecu puisi, kurš pirms pāris gadiem pārcēlies no Rīgas atpakaļ uz laukiem Birzgales pagastā, lai nodarbotos ar putnkopību. Iepazīstieties – MODRIS KONOVALOVS!
Ilze Klapere
Ilze Klapere
Foto: Ieva Andersone

Kad iegādājos vistas, man bija svarīgi, kādā krāsā tās dēj olas, jo vēlējos piedāvāt produkciju, kādas vietējā tirgū vēl tobrīd nebija.

MODRA OLAS. dosjē

• Šāds nosaukums ir Modra uzņēmumam, mājaslapai un arī Instagram kontam.
• Modris pats tur saimnieko ikdienā, bet, kad dodas kādā izbraukumā, saimniecību pieskata viņa mamma, māsa un audžutēvs.
• Patlaban saimniecībā ir ap 550 dažādu putnu – vistas, gaiļi, tītari, pīles, paipalas, pērļuvistiņas, broilercāļi.
• Sadarbībā ar mākslinieci Madaru Ludvigsoni (Modra ideja, Madaras izpildījums) top arī savdabīgas gleznas, kur izmantotas olu čaumalas, zīds un akvareļi. Vēl Modris piedāvā iegādāties arī olu čaumalās stādītus augus (ModraEggPlants) – mazītiņus kaktusiņus, sīpollokus un visādus zaļos augus, kas top sadarbībā ar Mārtiņu Trūpu. Olu čaumalas laika gaitā sadalās, sairst un kalpo kā mēslojums.
• Savas olu izlases Modris neveido pēc klasiskajiem izmēriem M, L, XL, bet gan pēc krāsām. Piemēram, izlase Kafija ar pienu Modrim atgādina bērnības atmiņas, savukārt izlase Pērse nodēvēta par godu gotiņai Pērsei, kuru Modris arī atceras no bērnības.

Modris stāsta, ka mīlestība pret putniem viņā mājo jau kopš mazotnes. Kā viņš raksta savā mājaslapā: «Kā saka, katram savs – vienam patīk mašīnas, otrs aizraujas ar TikTok video filmēšanu. Mana patikšana ir putni!»

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+