Izglābts no nojaukšanas. Santas un Eda idilliskais nams Siguldā

Kad Santa un Edis pirms sešiem gadiem ķērās klāt remontdarbiem, viņi domāja, ka Siguldas mājā aši uztaisīs divus dzīvoklīšus īstermiņa īrei un pēc tam apceļos pasauli. Taču nu tas pārvērties par lēni, bet pamatīgi un saimniece vairās pamest mājas pat uz nedēļu, lai tikai nenokavētu savas skaistās tulpīšu pļavas ziedēšanu.
Egita Galiņa
Foto: Ieva Andersone

Mājas dosjē

  • Divstāvu dzīvojamais nams atrodas Siguldā un celts pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados kā vasarnīca. 
  • Saimnieki – Santa Sanika un Edvards Lansmanis. Pirms trīsdesmit gadiem Santas ome Lakstīgalas ielas namu saņēma mantojumā no savas krustmātes.
  • Santa agrāk darbojusies reklāmas un mediju aģentūrās, bet šobrīd ir atbildīga par loģistiku un pārdošanu uzņēmumā Erica Synths, kas ražo modulāros sintezatorus. Turpretī Edvards jeb Edis, kā viņu lielākoties sauc tuvinieki, pēc Latvijas Mākslas akadēmijas absolvēšanas izveidojis savu metāla dizaina zīmolu El Metal (Instagram @el.metal_official) un ir vairākkārtējs Latvijas čempions frīstaila slēpošanā.
  • Šobrīd Santa un Edvards mitinās vienā no trim pirmā stāva dzīvokļiem, bet otro stāvu apdzīvo mamma Arta un ome Ilona.
  • Dzīvojamās ēkas platība ir aptuveni 200 m2, savukārt piemājas zeme aizņem 2200 m2.
  • Instagram @lakstigalas_majas

 

«Mans un mājas stāsts aizsākās pirms trīsdesmit gadiem, kad ome to dabūja mantojumā no savas krustmātes. Māja ir sadalīta sešos dzīvokļos, trīs pirmajā stāvā un trīs otrajā, un toreiz mēs to mantojām ar visiem īrniekiem. Bet tagad… tagad tā ir mūsu māja,» smaidot iesāk Santa un vispirms aicina doties sētas apskatē.

«Es uzaugu kopā ar mammu un māsu vienā dzīvoklītī, kas ir kaut kādi trīsdesmit kvadrātmetri. Tas bija diezgan šauri, un tad arī mums ievilka ūdeni, uztaisījām vannasistabu, un es beidzot varēju aicināt ciemos draugus, jo pirms tam lejā bija sausā tualete, bet ūdens no akas.»

Lai turpinātu lasīt, reģistrējies!

Iegūsti piekļuvi labākajam saturam, jaunumiem par Tev interesējošām tēmām, podkāstiem un citiem jaunumiem mūsu portālā

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē