Я ТУТ! Kur slēpjas Zelenska fenomens?

Ar šiem diviem vārdiem viņš iekaroja nācijas sirdi. Apliecinot, ka valstij traģiskā brīdī paliek kopā ar tautu, nevis aizbēg bunkura drošībā. Volodimirs Zelenskis.
Foto: no publicitātes materiāliem

Vēl krietni pirms vēlēšanām viņš bija kļuvis par teju populārāko cilvēku valstī. 

Līdz februāra nogalei pasaule viņu vairāk zināja kā «komiķi, kurš kļuva par prezidentu». Komunikācijas ģēnijs, kurš dažās dienās izauga par pasaules mēroga varoni, kura runas salīdzina ar sprediķiem, kam Eiropas Parlaments aplaudē, kājās stāvot un asarām acīs… Un zemeslode apvienojas ap Ukrainas izlēmību. Mūsu visu brīvības vārdā. 

Laikā, kad tapa šis raksts, karš darījis savu: Ukrainas prezidentam bieži ir neskūts vaigs un noguruša karavīra skatiens…

*
Kas viņš īsti ir – šis Zelenskis, pēc skaita sestais mūsdienu Ukrainas līderis? Neparasts no sākta gala. Ukrainas politikā ienācis 2018. gada nogalē, kad paziņoja, ka kandidēs uz valsts prezidenta posteni. Uzvarēja ar 73,2 % balsu, pārspējot līdzšinējo prezidentu Petro Porošenko. Ukrainas vēsturē līdz šim nevienam prezidenta amata kandidātam nebija izdevies gūt tik augstu rezultātu. 

Kur slēpjas Zelenska fenomens? Pirmkārt, spožajā komunikācijas tehnikā un prasmē izmantot situāciju. Otrkārt – tiesībzinātņu izglītībā. Protams, Zelenskis netika ievēlēts viņa gudro politikas priekšlikumu dēļ. Balsošana par viņu bija cerīga alternatīva līdzšinējai stagnācijai. Porošenko politiskā impotence tautu kaitināja – ne viņš spēja izbeigt karu Donbasā, ne pārveidot Ukrainu par modernu, eiropeisku valsti… Zelenskis toties nāca ar radikālu solījumu izjaukt iesīkstējušo sistēmu, iznīdēt varas elites korupciju, mazināt nodokļus… Puisis spēka pilnbriedā – Zelenskim bija 41. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+