«Tas nav šāviens, tas ir izgaršojums.» Interjera dizainers Aigars Zariņš par viskija dabu

Ja interjera dizainers Aigars Zariņš Londonā nebūtu nokavējis lidmašīnu, iespējams, viņš nekad nebūtu atklājis viskija pasauli. «Alkohols ir ļoti svarīga dzīves sastāvdaļa. Mani mulsina, ja cilvēkam mājās nav bāra. Tas nenozīmē, ka viņam pašam jādzer. Bet, ja ir bārs, tas liecina par viesmīlību,» saka Aigars.
Aivars Pastalnieks
Aivars Pastalnieks
Foto: Gatis Gierts

Tikai vēlāk uzzināju, ka kolekcionāru vidū vērtība ir augusi, viskijs šobrīd maksā jau pāris tūkstošu dolāru.

– Cik viskiju ir tavās mājās?
– Šobrīd pa ķērienam – apmēram simts. Kā saka – nebaltai dienai. Es ne tikai krāju, bet arī lietoju. Ja kāds atnāk, varu piedāvāt ne tikai kafiju, bet arī viskiju. Cilvēks var pienākt pie plaukta, paskatīties un pateikt: «Es gribētu pagaršot šo!» Man nav bremžu, neteikšu: «Nē, to es taupīšu kādam īpašam gadījumam.»

Pudeles visu laiku iet apritē. Pateicoties tai, nonācu pie secinājuma, ka esmu izdzēris pudeli, kura šobrīd izsolē maksā pāris tūkstošu. To uzzināju nejauši. Pirms gadiem 20 par 100 dolāriem kādā Venecuēlas lidostā nopirku viskiju. Tas tika atvests, nebija iesākts, un tad – o, jau sen stāv, jāpagaršo. Attaisu, izdzeru un tikai vēlāk uzzinu, ka kolekcionāru vidū vērtība ir augusi, viskijs šobrīd maksā jau pāris tūkstošu dolāru, jo bija limitēts pudeļu daudzums.

Ir jābūt arī ļoti labam degunam un priekšnojautai, lai saprastu, kura viskija vērtība laika griezumā izaugs. Var jau arī viegli pārrēķināties. 

– Bet tu jau netaisi biznesu!
– Nē, man nav tāda mērķa. Ja runā par investīcijām, izrādās, ka investīcijas alkoholā – viskijos, vīnos, konjakos, rumos – ­reizēm dod labāku peļņu nekā vērtspapīri.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+