Sporta karaļa neglītais kailums – Latvijas futbola tumšie kambari

Futbola aģenta Romāna Bezzubova slepkavība aprīļa vidū šokēja Latvijas sabiedrību ar savu pārdrošību. Aizkulises pārzinoši ļaudis to raksturo kā vēstījumu dažiem citiem Latvijas futbola darboņiem. Policija gan šādu versiju atbīdījusi otrā plānā. Taču publiskā izrēķināšanās vietējo futbola dīķi pirmoreiz lika ievērot arī tai sabiedrības daļai, kas par kājbumbas peripetijām nekad nebija interesējusies. Netīrās spēlītes ar augstām likmēm ir Latvijas futbola lielākā sērga un vienlaikus arī mazspējas diagnoze jau vairāk nekā 15 gadu.
Raimonds Rudzāts
Foto: Shutterstock

Spēlētāji ar apskādētu seju Ventspils kluba treniņos nav nekas neierasts, futbola vidē paklusām runāja jau krietni pirms 2009. gada notikumiem…

Uzlauzts Whatsapp atver Pandoras lādi

Jūnija sākumā Eiropas futbola jumta ­organizācija UEFA piesprieda tradīcijām bagātākajam virslīgas klubam FK Ventspils septiņu gadu diskvalifikāciju Eiropas sacensībās. Iemesls tik bargam soda mēram bija manipulēšana ar spēļu rezultātiem un mēģinājums piekukuļot tiesnešus. 

Darbības fiksētas 2018. un 2019. gada sezonās, kad klubā bija sācis saimniekot jau tobrīd aizdomīgais ingušs Adlans Šišhanovs. Līdz ar viņa ierašanos Ventspils kluba tuvumā sāka apgrozīties no futbola uz mūžu diskvalificētais Oļegs Gavrilovs, turpat līdzās bija arī cits totalizatoru ēnas mūžīgi ieskautais figurants Krišjānis Kļaviņš, kurš pat pamanījās FK Ventspils vārdā sākt pārrunas par komandas spēļu translāciju nodrošināšanu televīzijā. Atsevišķiem spēlētājiem ar šo kompāniju pietika, lai no klāja nokāptu vēl pirms ballītes sākuma. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+