Regbija laukums parāda visu – tas sagrauj visus mednieku stāstus, mačo imidžu un Instagram muskuļus

Regbija izgudrotājiem angļiem ir teiciens: regbijs nav sports – tas ir veids, kā no puikām taisa vīrus. Man kā regbistam vienmēr bijis ļoti žēl, ka Latvijā šī dzīves skola ir maz izplatīta. Esmu absolūti pārliecināts, ka Latvijas sabiedrība būtu sīkstāka un nesavtīgāka, ja regbija bacilis būtu aplipinājis vairāk cilvēku. It sevišķi puiku, kuri ar ovālo bumbu padusē būtu izgājuši cauri gan pubertātes gadiem, gan pārejai uz pieaugušo dzīvi.
Raimonds Rudzāts
Foto: Zigismunds Zālmanis

Starp citu, bērni regbiju savā dzīvē pieņem daudz organiskāk nekā pieaugušie, jo viņi ikdienā nemēdz izlikties drosmīgāki un spēcīgāki, nekā patiesībā ir.

Latvijas regbija pamatlicējs Andris Ozols teicis: «Regbiju nav iespējams uzspēlēt. To vai nu spēlē pa īstam, vai nespēlē nemaz.» Viņš arī bija tas, kurš savulaik izskrējis laukumā un agonijā kliedzošam savainotam spēlētajam licis aizvērties, jo «kauls taču nav redzams». 

Novembrī atzīmēja 30 gadu kopš Latvijas regbija atzīšanas starptautiski. 1991. gadā šā sporta veida fanātiķi sakāpa rūpnīcas RAF autobusā un devās uz Pasaules kausa finālturnīru Francijā un Anglijā. Naudas trūkuma dēļ Latvijas delegācija autobusā dzīvoja vairākas nedēļas, jo viesnīcas nebija pa kabatai. Londonā latvieši kādā krustojumā apstājās pie sarkanās gaismas, bet tur – liktenīgi – Latvijas numurus atpazinis Anglijā dzīvojošs latvietis, kas sācis dauzīties pie durvīm, kā rezultātā uzņemts uz klāja. Parādījis, kā atrast stadionu un kur novietot «viesnīcu uz riteņiem», viņš neviļus ielika pamatakmeni tam, lai nākamās nejaušās sakritības rezultātā latviešu delegācija sastaptu Starptautiskās regbija padomes ģenerālsekretāru Kītu Roulendu. Vecā kaluma velsietis bijis šokēts: kas tie par fanātiķiem no nedzirdētas valsts, kuri mēnesi nakšņo autobusā, lai tikai redzētu Pasaules kausu regbijā?!

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+