Reanimatologs Roberts Fūrmanis: Cilvēks slīkst klusējot

Kāpēc KLUBS šomēnes izvēlējās runāt ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta reanimatologu un anesteziologu ROBERTU FŪRMANI? Tāpēc, ka Latvijā jaunu vīriešu mirstība gan uz ūdens, gan ceļu satiksmes un citos negadījumos ir nepieļaujami augsta. Roberts Fūrmanis ir cilvēks, kurš redzējis gan daudzas bezjēdzīgas nāves, gan brīnumainas izglābšanās.
Aivars Pastalnieks
Aivars Pastalnieks
Ralfs Dravnieks
Ralfs Dravnieks
Foto: Matīss Markovskis

Visi tie āmuri, kas izraisa ceļu satiksmes negadījumus, cieš vismazāk. Vairāk cieš citi iesaistītie. Trijos no pieciem gadījumiem tā ir.

– Tev kā cilvēkam, kurš redzējis tik daudz, ir iespēja uzrunāt lielu vīriešu auditoriju. Kas ir tas, ko uzreiz gribētos viņiem pateikt?
– Veči, esam prātīgi! Jo aiz kārtīga veča stāv laba ģimene. Ja vīrietis sevi nesaudzēs, viņa ģimene paliks bez ģimenes galvas. Bērniem vajag tēvu, sievai vīru.

– Mēs esam neprātīgi?
– Ir pietiekami daudz neprātīgu veču, vīru un kungu, kas pārgalvīgi brauc, lec ūdenī uz galvas un visādi citādi bezjēdzīgi aiziet bojā. Vīriešu zudums dažbrīd ir ievērojams.

– Kāpēc tā ir? Kāpēc mēs Eiropas statistikā esam pirmajās vietās gan slīkšanā, gan ceļu satiksmes negadījumos?
– Par satiksmes negadījumiem runājot, man gribētos teikt, ka daļa vainas jāuzņemas ceļu infrastruktūrai. Lielākās Latvijas pilsētas galvenokārt savieno šosejas ar divām joslām – pa vienai katrā virzienā. Kungam no Liepājas uz Rīgu gribas paspēt ātrāk, tāpēc viņš braucot veic agresīvus manevrus. Otrkārt, pie vainas ir mūsu domāšana. Šorīt braucot no Jūrmalas uz Rīgu, arī redzēju, kā cilvēki, veicot savādus manevrus, brauc nepārdomāti. No rīta lija. Es braucu pa šoseju ar 95 kilometriem stundā. Viens man sēdēja astē un dikti gribēja tikt garām. Tad viņš atrada spraugu un žvangājoties pa risēm aiznesās garām. Ko viņš ieguva? Pie Spices luksofora mēs satikāmies. 

– Ceļu infrastruktūra nav sakārtota. Bet kas vainas ūdeņiem? Tie taču mums ir labi.

Lai turpinātu, izvēlies abonementu

Baudi kvalitatīvu saturu bez reklāmām un piedalies diskusijās.

Dāvanā meistarklase

34.99€ / 1 gads

Automātiskais maksājums ik pēc 365 dienām

Abonēt
Pirmās 4 nedēļas bez maksas

3.49€ / 4 nedēļas

Automātiskais maksājums ik pēc 28 dienām

Abonēt
Raksta abonements - 28 dienas

1.00€ / raksts

Vienreizējs maksājums

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+