Rakstnieks Žils Verns. Kāds patiesībā bija šis pasaulslavenais franču fantasts

Zemūdenes, debesskrāpjus, faksa aparātus, mākslīgās salas, automobiļus, skaitļojamo tehniku, ķīmiskos ieročus, lidmašīnas, kosmosa apgūšanu un datorus – to visu savos fantāzijas romānos jau 19. gadsimta beigās paredzējis Žils Verns (1828–1905). Kā viņam tas izdevās?
Sandra Eglīte
Sandra Eglīte
Foto: Shutterstock (Alexandre Rotenberg)

Žilam ir vienpadsmit gadu, kad viņš nolemj doties savā pirmajā ceļojumā uz Indiju, turklāt viens pats.

Manā bērnībā, kas iekrita padomju laikā, kā mazītiņš lodziņš uz lielo pasauli bija Žila Verna romāni Piecas nedēļas gaisa balonā, Kapteiņa Granta bērni, 20 000 ljē pa jūras dzelmi, Astoņdesmit dienās ap zemeslodi, Noslēpumu sala. Jo es skaidri zināju, ka man nav iespēju aizbraukt tepat Eiropā uz Vāciju vai Franciju, kur nu vēl nokļūt Austrālijā vai Jaunzēlandē. Bet kopā ar Verna grāmatu varoņiem es iztēlē apceļoju pasauli, meklējot kartē Patagoniju, Magelāna jūras šaurumu, Kordiljerus… Kā arī dzīvoju līdzi nemitīgajiem piedzīvojumiem, kas gluži vai vajā grāmatu varoņus. Turklāt viņi ir tik gudri, uzņēmīgi, neatlaidīgi un brīžiem arī smieklīgi! Pazudušā kapteiņa Granta meklētāju raibā kompānija, noslēpumainais kapteinis Nemo ar savu pārsteidzošo zemūdeni Nautilus, neapdzīvotā salā nonākušie bēgļi, kuriem nākas sākt dzīvi tukšā vietā. Tagad gan šķiet, ka mūsdienās, kad daudz kas no kādreiz izfantazētā kļūst par ikdienu, franču rakstnieka darbi zaudējuši lielu daļu valdzinājuma.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē