Raimonds Rudzāts: Vai būt par čempionu ir sasniegums?

Sanda Ozoliņa izcīnītais Stenlija kauss. Maira Brieža čempiona jostas. Martina Dukura olimpiskās medaļas. Spilgtas personības, kuras ar savu piemēru līdzās citiem izcilniekiem grāvušas un radījušas mītus. Arī par savu panākumu nozīmīgumu dzimtenei. Latvijā netrūkst čempionu. Bet – vai viņu tituli uzskatāmi par sasniegumiem?
Raimonds Rudzāts
Foto: Ilustrācija deNiss

Cik Latvijas olimpisko medaļnieku uzdāvinājuši tautai kādu sporta infrastruktūras objektu? Paņēmuši savā paspārnē vietējo sporta skolu?

Septembra sākumā manā dzimtajā Siguldā tika atklāts Dāvja Bertāna dāvāts brīvdabas basketbola laukums. Tā kā biju iesaistīts procesā, esmu redzējis objekta tāmi un varu pačukstēt, ka izmaksas rakstāmas ar pieciem cipariem un ļoti pārskatāmā attālumā bija arī visi seši. Tautas valodā runājot, pamatīgs žūksnis tika iztērēts, lai iepriecinātu cilvēkus pilsētā, ar ko viņam pašam nav nekādas saistības. Tas ir Dāvja Bertāna otrais laukums Latvijā (pirmais pērn tika atklāts Valmierā), tuvākajos gados plānots reizi gadā šādu dāvanu sarūpēt arī citām pilsētām.  

Regulāri uzturoties šajā laukumā un dzīvojot tam blakus, esmu novērojis dažādas jaunas parādības. Piemēram, jauniešiem, kā vecos laikos, mirkli pirms pilnīgas tumsas iestāšanās pakaļ nāk mammas un saka, ka jānāk mājās. Jo sazvanīt nevar, bet vismaz ir cieta nojausma, kur noklīdušo atvasi varētu uzmeklēt. Tik ļoti 11– 13 gadu vecie pusaudži ­aizrāvušies ar elka dāvanas izmantošanu. Citkārt vakaros vērojama aina, ka vesela jauniešu brigāde ierodas laukumā bez nevienas basketbola bumbas. Spēlēt nespēlēs, jo tikko beidzies treniņš sporta skolā. Atnāca vienkārši tāpat – pasēdēt uz soliņa laukuma malā un papļāpāt.

Labi, šādu rīcību klusībā cerēju ieraudzīt no tiem, kam basketbols jau ir ikdiena un kuri laukuma atklāšanā, spītējot lietum, drūzmējās, lai dabūtu Dāvja bildi un autogrāfu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē