Pauls Timrots: Cilvēkiem kaut kas nav kārtībā ar galvu

Vārdos asais žurnālists PAULS TIMROTS nesaudzīgi kritizē ar satiksmi un pārvietošanās drošību saistītos procesus un ne tikai tos. Jo – mierīgos runātājus neviens nesadzirdot. Paulu sadzird, un šo to tiešām izdodas mainīt. Viņš uzskata – par spīti mūsu visu dažādībai, ir pēdējais laiks sākt savā starpā sarunāties, ir jāspēj otram pavaicāt: vecīt, kā tu jūties?
Gundega Gauja
Gundega Gauja
Foto: Ieva Andersone

Kāpēc nevar mierīgi parunāties? Kāpēc vajag teikt: stulbeņi, jūs mākslu nesaprotat! Un otri pretī – ejiet di** ar savu stulbo mākslu!

Tikšanos esam sarunājuši vēlā vakarā Ziedoņdārzā. Satumst. Atrodu Paulu ar lielu interesi pētām parkā apskatāmo mākslas objektu – caurspīdīgu stikla telpu, iedomāto Aleksandra Čaka darba kabinetu. Pauls sāk lietišķi analizēt, kāpēc instalācijā nenotiek iecerētā dzejas lapiņu virpuļošana gaisā – loksnes sasprūdušas ventilatorā. Tūlīt arī izskan iespējamie scenāriji šīs kļūdas labošanai. Tāda acīmredzot ir Paula daba – acu­mirklī sākt analizēt, kāpēc kaut kas nestrādā, nenotiek tā, kā tam vajadzētu būt, un piedāvāt iespējamo risinājumu variantus. Garāmgājēji draudzīgi sveicina Paulu, un viņš māj pretī ar galvu. Sen esot pieradis, ka nepazīstami cilvēki viņu atpazīst un sveicina.

Putnu atstātās zīmes uz soliņa tiek piesegtas ar somā atrastiem bukletiem, un piesēžam sarunai. Paulam galvā raksturīgā cepure un brilles, kājās spilgtas zeķes ar rozā flamingiem – tāda izvēle vienkārši tāpēc, ka pēc mazgāšanas spilgtām zeķēm esot vieglāk atrast pāri, viņš lietišķi paskaidro. Par privāto dzīvi negribēšot runāt. Toties par procesiem sabiedrībā un to, kā uzlabot dzīvi mums visiem, – jā, par to viņam esot, ko teikt. Jūtu, ka daudziem vārdiem tekstā būs jāpieliek zvaigznīte vai vismaz daudzpunkte.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+