Mūziķis Ralfs Eilands — ar uzartu sirdi 2

Mainīgs, skaļš, neērts, paštaisns, principiāls, strīdīgs un bieži vien nepopulāru viedokli paudošs. Tāds ir 26 gadus vecais mūziķis RALFS EILANDS, kurš pagājušogad kronēts par Gada Eiropas cilvēku Latvijā. Pandēmijas laikā Ralfs bija viens no pirmajiem, kurš klausītājiem piedāvāja online koncertu, kas kā formāts, izskatās, būs vēl kādu laiku.
Ralfs Dravnieks
Ralfs Dravnieks
Foto: Gatis Gierts

– Būt mūziķim – ko tas no tevis prasa? 
– Mūzikai esmu veltījis savu dzīvi no sešu gadu vecuma. Tieši tad pirmo reizi apzinājos, ka būšu mūziķis. Lai darītu radošu darbu, ir svarīgi apbružāties. Tas veido tavu kodolu un ideju. To nevar apgūt, izejot meistarklasi vai kursus. Nepietiek ar dažiem gadiem kondženē. Protams, tad tev būs nospicēta profesionālā meistarība, bet, ja vēlies runāt par ideju, nozīme ir cilvēcīgajam faktoram.  

– Kāda ir tava ideja?
– Globāli tā ir ļoti vienkārša – vajag cienīt sevi, apzināties savu cenu un nekad nepārdoties par zemāku, bet tajā pašā laikā izturēties cieņpilni un mīloši pret ikvienu cilvēku.

– Un kāda ir Ralfa Eilanda cena?
– Mana cena ir mans gods. Zem sava goda es nekritīšu. Piemēram, esmu pateicis, ka nevēlos būt ātro kredītu reklāmās. Tajā pašā laikā saprotu cilvēkus, kuri paņem ātro kredītu. Es to nenosodu. Bet mani šīs kompānijas savām vajadzībām nenopirks ne par kādu naudu.

– Ir mēģinājuši?
– Jā. Neatceros, cik piedāvāja. Bet, tiklīdz dzirdēju, kurš par mani interesējas, teicu, lai pat netērē laiku un neturpina runāt, – mani viņu piedāvājums neinteresē.

– Man savukārt cieņpilns šķiet fakts, ka ar 31 000 sekotāju instagramā neesi kļuvis par influenceri jeb ietekmeli. Tev pat profilā minēts, ka ar sadarbības piedāvājumiem lūgums netraucēt.  

Mūzika gluži vienkārši ir lieta, kas man sanāk un patīk, taču pienāks brīdis, kad pateikšu – paldies, es beidzu.

– Man ir draugi influenceri. Viņi zina manu nostāju. Es viņiem nepārmetu to, ko viņi dara. Bet personīgi nevēlos neko reklamēt savos soctīklos. Vien doma par to, ka man kāds sūta superveselīgu pārtikas kasti, kas man jānobildē un jāieliek soctīklos, šķiet neriktīga. Ļoti bieži rādu galda spēles, jo man gluži vienkārši tās patīk, nevis man par to maksā. 

– Kā, gadiem ejot, mainās tava ideja?
– Gadiem ejot, es mainos, un ideja mainās man līdzi. Uzskatu, ka cilvēkam jāpiedzīvo zināms skaits kāzu, bēru, dzimšanas dienu, lai viņš nobružātos.

– Kas ir tavas bēres, ja mēs tā tēlaini runājam?

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē