Migrēna. Atbildīgo cilvēku slimība

Šajā mirklī galvassāpes cieš viens miljards planētas iedzīvotāju. Lielai daļai tās nav vienkārši galvassāpes, bet gan migrēna. Tā ir slimība, kas liek no sāpēm nespēkā gulēt gultā un vemt – arī spēcīgiem un veselīgiem vīriešiem. Izplatīta ir arī tā dēvētā pēcsporta un pēcseksa migrēna.
Gundega Gauja
Gundega Gauja
Foto: Shutterstock

Konsultē
LĪGA MEKŠA,
neiroloģe, algoloģe

 

  • Gadās, ka galvassāpes pavada atgriezeniski neiroloģiski simptomi jeb aura. Piemēram, reāli runas traucējumi, kad runājot burti pinas, vārdi teikumā mainās vietām. Mēdz būt arī redzes traucējumi.
  • Vīrieši galvassāpes mēdz noliegt, jo sabiedrībā vīrietis ar sāpošu galvu tiek saskatīts kā vājš, tāds, kuram nevar uzticēties.
  • Migrēnas pacienti parasti ir ar augstu atbildības sajūtu, gudri, forši cilvēki, bieži ļoti mākslinieciski un radoši, jūtīgas dvēseles un šīs jūtības dēļ viņiem ir migrēnas.

Sāpīgā planēta

Dīvaini, bet daudzviet pasaulē migrēnu joprojām uzskata par tādu kā dīkdieņu, izlaistu sieviešu un sliņķu iztēlotu slimību. Ko var ņemties?! Vienkārši uzstutējiet galvu uz pleciem un ejiet uz darbu! Tomēr tā tas nav. Šī planēta patiesībā ir visai sāpīga vieta, jo viens miljards cilvēku tieši šobrīd cieš lielākas vai mazākas galvassāpes. Migrēna ir pasaulē visvairāk izplatītā neiroloģiskā slimība, ar kuru visbiežāk slimo cilvēki darbspējīgā vecumā. Skaitļos tie ir 10–20 procenti populācijas. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+