Metāla lietus: Krievijas raķešu triecieni Ukrainai

Krievijas Bruņoto spēku reputācija pēdējo mēnešu laikā ir cietusi grandiozu sagrāvi: Krievijas tanku gaisā lidojošie torņi, nogremdētais Melnās jūras kara flotes flagkuģis Maskava, atkāpšanās no Harkivas, Hersonas un Kijivas ir tikai daži no piemēriem. Tikmēr ir kāda Krievijas bruņoto spēku daļa, kuras iespaids un panākumi šaubas nerada: Krievijas raķešu vienības.
Roberts Rasums
Foto: Shutterstock

Krievija nevar atļauties izšaut visas modernākās raķetes pa mērķiem Ukrainā – kaut vai tādēļ, ka kaut kas jāatstāj hipotētiskam karam ar NATO.

Stratēģiska līmeņa raķešu spēki Krievijā ieguvuši neatkarīgas, prestižas ieroču šķiras statusu, kas līdzvērtīgs Sauszemes, Gaisa un Jūras spēkiem. Krievijas ballistisko un spārnoto raķešu arsenāls vienmēr bijis Krievijas bruņoto spēku lepnums: hiperskaņas Kindžal, spārnotās Kaļibr raķetes, kā arī tuva darbības rādiusa ballistiskās raķetes Iskander, ar kurām Krievija gadiem draudējusi Austrumeiropas galvaspilsētām. Krievijas modernāko zeme-zeme, zeme-jūra un gaiss-zeme raķešu sistēmu arsenāls ir ne tikai skaitliski iespaidīgs, bet arī tehnoloģiski moderns un vairākkārt pārbaudīts iepriekšējos konfliktos, it īpaši Sīrijā, kas kalpoja kā Krievijas raķešu izmēģinājuma poligons.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+