Maz zināmais varmāka Edgars Griķupels, kurš atzinās vairāk, kā nepieciešams

Ir maz lietu un īpašību, kas, laikam ejot, nemainās nemaz vai arī mainās minimāli. Viena no tām ir cilvēka naivums, labticība – vēlme uzticēties svešiniekam. Gadījumu netrūkst: kāds ar mašīnu piestāj ceļmalā, lai uzņemtu nejaušu pasažieri; kāds cits zvana pa telefonu, uzdodamies par bankas darbinieku. Kā vienā, tā otrā zaudētājs ir tas, kurš notic. Jautājums tikai – kas likts uz spēles: nauda, gods vai dzīvība.
Lāsma Gaitniece
Foto: Shutterstock

Pašas pieredze man saka tā: ja cilvēks ir bezvēsts pazudis, parasti viņu atrod mirušu vai nu dabīgā, vai arī vardarbīgā nāvē.

Rita Aksenoka vairāk nekā 30 gadus nostrādājusi par sevišķi svarīgu lietu izmeklētāju. Viņas dēli labdabīgi smejas, ka par darba mūžā piedzīvoto māte varētu uzrakstīt Latvijas kriminālistikas vēstures grāmatu. Tāda nodoma Aksenokai nav, taču viņa labprāt stāsta par pieredzi, saistītu ar krimināllietām, to atklāšanu, izmeklēšanu, arī neveiksmēm. «Ir noziegumi, kas mūsdienās vairs nav aktuāli, taču netrūkst tādu, kas tika pastrādāti pirms gadiem simts, tiek pastrādāti šodien un būs vēl pēc simt gadiem.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+