Mārtiņš Vilsons: Varu atzīties. Par visām savām sievām es lūdzu Dievu, visām vēlu labu

Šogad pirmais septembris bija pirmā skolas diena arī Mārtiņam Vilsonam: mācības skolā uzsāka jaunākais no viņa astoņiem bērniem – sešgadīgā Frīda Aleksandra. Kad viņa piedzima, Mārtiņam bija 60 gadi, aiz muguras četras šķirtas laulības, un daudzi brīnījās, vai nav jau par vecu vēl vienam bērnam. Bet Mārtiņš par to tikai pasmaida. «Frīda zina: «Tētis mani mīlē, tētis ir ar mani.» Ko citu vēl vajag?»
Arta Lāce
Foto: Matīss Markovskis

Ir daudz vecāku, kuri bērnam pārmet: «Es tevi uzaudzināju, es tevī esmu ieguldījis – kā tu drīksti pret mani tāāāā izturēties?!» Nu, protams, ka drīkst!

Vienā mierā

«Nav starpības, vai bērns dzimst 18 vai 60 gados. Vienīgi izpratne nedaudz pamainās. Bet es dzīvoju, nesalīdzinot, kāds biju toreiz un kāds esmu tagad. Nevajag skatīties atpakaļ un meklēt savas kļūdas, jo šeit, virs zemes, mēs dzīvojam tikai mirkli. Toreiz, kad dzima pirmais bērns, biju jaunāks, daudz ko nesapratu. Nu, un tad? Tagad saprotu. Vai tāpēc, ka saproti, dari citādāk? Uz šo jautājumu vajadzētu atbildēt katru dienu: vai es pareizi saprotu? Vai daru tā, kā saprotu? Bet varbūt neklapēju ar ausīm un domāju: gan jau vēl visu uzspēšu?… Tāpēc mēs neesam sliktāki, ja kaut ko neizdarām, vienīgi – zaudējam laiku.

Jau no paša sākuma esmu zinājis, ka bērns nāk no Dieva – dvēsele iemiesojas. Pret bērnu nedrīkst izturēties vienaldzīgi vai izgriezt. Ja bērns ir ienācis šajā pasaulē, viņam jāļauj dzimt un iziet to ceļu, kas katram jāiziet. Kad bērns ienāk ģimenē, viņš zina, kāpēc ienācis tieši šajā ģimenē. Un man jābūt laimīgam, ka bērns izvēlējies mani – tātad no manis viņam būs kāds neatņemams ieguvums. Es pabrīnos un saku: «Paldies, ka tu esi pie manis!» Un tā es arī dzīvoju ar viņiem, saviem bērniem, – vienā mierā. Brīžiem bērni pienāk, apkampj.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē