Maira Brieža tētis Ints: Ļoti sāpīgs bija brīdis, kad Mairis publiski mani neatzina

«Stiprākais ir tas, kurš par dzīvi pasmejas, nevis pa to plosās,» saka INTS BRIEDIS, boksera Maira Brieža tēvs. «Ar humoru dzīvē var panākt daudz vairāk, nekā tēlojot sūro veci. Es arī armijā mazāk dabūju pa skaustu, jo labi stāstīju anekdotes.» Bet dzīve nav tikai anekdote.
Lolita Lūse
Lolita Lūse
Foto: no izdevniecības Žurnāls Santa arhīva (Jānis Deinats)

Ļoti sāpīgs bija brīdis, kad Mairis publiski mani neatzina – medijiem stāstīja, ka audzis briesmīgos apstākļos un tā, it kā tēva vispār nav bijis.

Biju izdomājis savu tēti. Man ir kāda spilgta agras bērnības atmiņa. Ziema, es sēžu kamaniņās, un tētis mani velk pa piesnigušo dārzu. Tikai pieaugušā vecumā sapratu, ka šo notikumu esmu izdomājis, – tēvs mani nevarēja vizināt ragaviņās, jo viņa nemaz nebija. 

Mana mamma Velta Antēna Briede bija mediķe – Paula Stradiņa laborante. Ļoti jauna apprecējās ar Varimantu Briedi, izšķīrās, bērnu viņiem nebija. Tad satika manu tēvu – Jāni Rumbu, bet neapprecējās. Esmu ārlaulības bērns, pat dokumenti apliecina, ka esmu no Svētā Gara: manā dzimšanas apliecībā tēva ailītē ir svītriņa, ierakstīts tikai – Jāņa dēls, bet Briedis ir mammas vīra uzvārds. 

Citiem bērniem tētis bija, man ne, un es pat nevarēju iedomāties, kā tas ir. Reizēm jautāju mammai, kāds bija mans tētis un kur viņu meklēt. Mamma nestāstīja pasakas par foršo tēvu, bet gan pa tiešo lika saprast, ka viņa dēļ pameta Rīgu un aizgāja dzīvot uz laukiem. Tēvs mīlēja alkoholu un meitenes, mamma no viņa izšķīrās, kad man bija gadiņš, un pat alimentus nepieņēma. Viņa bija ­pašlepnuma pilna sieviete.

Tēvs mēģināja ar mani veidot attiecības jau kā ar pieaugušu cilvēku, nevis bērnu. Vēlos pusaudža gados tēvs tomēr uzradās. Atbraucu no skolas, skatos – pagalmā mašīna, virtuvē sēž svešs onkulis, solīds kungs ar biezām brillēm. Mamma teica: tas tavs miesīgais radītājs! Iepazināmies – čau, čau, sveiki, sveiki. Kādu laiku ar tēvu tusējāmies kopā, bet dēla un tēva attiecības starp mums neizveidojās. Nekā nevaru atcerēties, kā es viņu uzrunāju, bet par tēvu diez vai kaut reizi nosaucu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Vienreizējs maksājums

Abonēt
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Automātiskais maksājums ik pēc 28 dienām

Abonēt
2 ORĢINĀLRAKSTI DIENĀ 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/1 gads

Automātiskais maksājums ik pēc 365 dienām

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+