Leģendāro filmu «Emīla nedarbi» un «Mirāža» scenāriju autors Alvis Lapiņš

Februāra beigās sadalīs Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps, un, aizsteidzoties notikumiem priekšā, vismaz vienas balvas liktenis jau zināms. To par mūža ieguldījumu filmu mākslā saņems kinodramaturgs Alvis Lapiņš. Cilvēks, kurš rakstījis scenārijus virknei leģendāru kinofilmu, kuru vidū ir Mirāža, Emīla nedarbi, Tās dullās Paulīnes dēļ, Aija, Vecā jūrnieku ligzda u. c.
Aiva Alksne
Foto: Ieva Andersone (B41 studio)

Patiesībā šis Kristaps Alvim Lapiņam būs jau piektais. Jautāts, vai tie visi mājās nolikti goda vietā, scenārists atjoko, ka redzamā vietā gan nestāvot, jo balvas tomēr veidotas no misiņa, tāpēc bail, ka nenozog. Turklāt vienā gadā bijis tik izteikts krāsaino metālu deficīts, ka sagriezts viens Kristaps un katrs laureāts balvā saņēmis pa gabaliņam. Bet, ja metam jokus pie malas, pilnīgi neticami šķiet tas, ka visus 27 filmu scenārijus un piecas lugas viņš uzrakstījis, neklabinot rakstāmmašīnu vai datora taustiņus. Tie visi ir rūpīgi ar roku rakstīti, jo tikai roka spēj nesteigties un sagaidīt īstās idejas un vārdus. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+