Latvieši NHL: kāpēc nav nākamā Ozoliņa?

Nacionālā hokeja līga (NHL) bez Latvijas hokejistiem neiztiek jau 30 gadu. Kādreiz hokejistu gaitas aiz okeāna bija Latvijas sporta līdzjutēju karstākais sarunu temats, taču pēdējos gados interese par lielo līgu ievērojami mazinājusies. Ilgus gadus apgādājusi līgu ar klavieru nesējiem, vai Latvija beidzot var lepoties arī ar pianistiem uz NHL skatuves?
Raimonds Rudzāts
Foto: Shutterstock

Rokzvaigzne Elvis un pavadošā grupa

2021. gada NHL sezona šajos globālās pandēmijas apstākļos sākas neierasti vēlu un būs neierasti īsa. Latvijas hokejistu diaspora šogad nebūs ne visu laiku kuplākā, ne arī jaudīgākā, taču – pietiekami koša un interesanta, lai tai pasekotu cītīgāk. 

Par vietu Kolumbusas Blue Jackets vārtos cīnīsies uzreiz divi latviešu ripu ķērāji – pērn teicami debitējušais Elvis Merzļikins (26 gadi) un 24 gadus vecais Matīss Kivlenieks, kurš NHL atzīmējies vien dažās spēlēs. 

Hokejs Latvijā ir nolikts uz tik komerciāliem pamatiem, ka talants tam birst garām.

Merzļikins aizvadīja spožu debijas sezonu, kļūstot par pirmo latvieti, kurš iekļauts NHL labāko debitantu simboliskajā izlasē. Sezonas beigās viņš izpelnījās jaunu divu gadu līgumu ar Blue Jackets komandu. Tiesa, cīņā par pirmā vārtsarga vietu viņam jārēķinās ar soma Jonasa Korpisalo konkurenci. Pie šāda kāršu salikuma Kivleniekam jācer uz kādiem ārējiem ­apstākļiem, lai tiktu pie regulāra spēles laika. Latvijas hokeja eksperti spriež, ka Kivleniekam vērtīgāk būtu pārcelties uz Eiropu un, labi sevi apliecinot, atgriezties NHL jau kā cita statusa spēlētājam. Kā to ar Šveices palīdzību izdarīja kolēģis Merzļikins. NHL organizācijām nepatīkot vārtsargi, kuri ilgi dzīvojas pa fārmklubu. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē