Klauns, kurš pārtapis visas pasaules apbrīnotā varonī. Volodimirs Zelenskis

Vēl pirms divām nedēļām kāds varbūt varēja apšaubīt, vai aktieris var būt īsts prezidents, tagad šis jautājums ir izčibējis līdz ar mieru Ukrainā. Cilvēki visā pasaulē ar cieņu un apbrīnu runā par ukraiņu vienotības garu, un tas lielā mērā ir tieši valsts prezidenta VOLODIMIRA ZELENSKA nopelns.
Dagnija Zīverte
Dagnija Zīverte
Foto: Shutterstock

Vēl pirms pāris nedēļām varēja pasmīkņāt par prezidentu aktieri, bet tagad internetā ceļo joki par Ukrainas prezidenta dzelzs p…tiem

Viens no četrdesmit miljoniem

Klauns. Āksts. Aktierītis. Kā tik trijos prezidenta amatā pavadītajos gados apsaukāts Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis. Nu zākātāju un nicinātāju šāviņus viņam ir izdevies apklusināt dažu dienu laikā. Milzīgajam kaimiņu lācim iebrūkot viņa valstī, prezidents nepaslēpās drošā bunkurā un nepieņēma ASV izteikto piedāvājumu evakuēties. Tā vietā klauns ir pārtapis visas pasaules apbrīnotā varonī un kļuvis par emocionālu balstu savai tautai. 

Tērpies nevis uzvalkā, bet karavīra uniformā, Zelenskis no Kijevas ielām, no frontes videozvanos sūta tautiešiem iedrošinājuma vārdus. Viņa uzrunas Ukrainai un pasaulei tiek translētas ik dienu. Prezidents runā ukraiņu valodā – rāmi, noteikti, tomēr ļoti emocionāli. «Viņi grasās uzbrukt Odesai, taču redzēs tikai Melnās jūras dibenu,» viņš saka, skatoties televīzijas kamerā. «Mēs uzvarēsim, jo taisnība ir ar mums. Mēs atjaunosim uzspridzinātās mājas un pilsētas, bet jūs sēdēsiet Hāgas tribunāla priekšā.» Volodimirs Zelenskis pasaules acu priekšā stājas ne vien kā tautas vadonis, bet arī kā vienkārši ukrainis, viens no četrdesmit miljoniem, kas atsakās savu zemi atdot uzbrucējam. Tulkiem, kas Zelenska uzrunas pārtulko citvalstu ziņu medijiem, ik pa brīdim aizkustinājumā aizžņaudzas balss. Šo cilvēku un viņa drosmi var vien apbrīnot. Vēl pirms pāris nedēļām varēja pasmīkņāt par prezidentu aktieri, bet tagad internetā ceļo joki par Ukrainas prezidenta dzelzs p…tiem

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+